komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Respiratory od Caritas trafiły do dolnośląskich szpitali

czwartek, 19.11.2020 10:53 , komentarze: 0 , odsłony: 332
kategorie artykułu:

W ramach akcji #WdzięczniMedykom prowadzonej przez Caritas Polska na Dolny Śląsk trafi łącznie pięć respiratorów. Dwa z nich działają już w szpitalach. W środę, 18 listopada medykom przekazane zostały 3 kolejne.

Dwa nowe respiratory transportowe trafią do Szpitala imienia św. Jadwigi w Trzebnicy, trzeci do ZOZ w Oławie.

– Nam jest potrzebny w tej trudnej sytuacji każdy sprzęt, a szczególnie ten, który bezpośrednio ratuje życie pacjentów. Respirator przenośny trafi w naszym szpitalu właśnie do szpitalnego oddziału ratunkowego – mówi Anna Kotala, zastępca Dyrektora ZOZ w Oławie.

– Respiratory ogólnie możemy podzielić na kilka rodzajów. To są tzw. respiratory stacjonarne, które pracują na oddziałach intensywnej terapii, w tym oddziałach intensywnej terapii Covid i zastępują oddech wtedy, kiedy pacjent tego wymaga. Są także respiratory transportowe. Korzystają z nich przede wszystkim ratownicy medyczni w karetkach pogotowia, ale używa się ich również w szpitalu do transportu pacjentów w stanie krytycznym, którzy wymagają oddechu zastępczego. One są niezbędne – tłumaczy lek. Paweł Orzechowski, z-ca dyrekotra ds. medycznych Szpitala imienia św. Jadwigi w Trzebnicy.

#WdzięczniMedykom 

Akcję #WdzięczniMedykom zainicjował na wiosnę Caritas. Dzięki środkom, które wciąż spływają od darczyńców indywidualnych, podmiotów instytucjonalnych i biznesu, udało się zakupić 100 respiratorów, oraz tysiące sztuk innego niezbędnego sprzętu: rękawic, przyłbic, kombinezonów czy maseczek ochronnych.

– To nie koniec. Po rozprowadzeniu pierwszej partii, jeżeli będzie dalej taka potrzeba, dla ratowania ludzkiego życia, Caritas gotowa jest podjąć także zbiórkę i organizację kolejnych respiratorów, które ułatwią pracę i rzeczywiście wyrażą naszą wdzięczność medykom – zapowiada ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.
źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
sobota, 28.11.2020 10:58
piątek, 27.11.2020 10:07
piątek, 27.11.2020 09:37
wtorek, 24.11.2020 10:45
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki