komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 17 lipca 2018

Anety, Bogdana

Rekrutacja na PWr: informatyka i cyberbezpieczeństwo najpopularniejsze

wtorek, 10.7.2018 10:59 , komentarze: 0 , odsłony: 114
kategorie artykułu:

Pierwsza rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej już za nami. Dziś poznaliśmy listę osób zakwalifikowanych do przyjęcia.

W sumie w systemie rekrutacyjnym naszej uczelni zarejestrowało się prawie 20 tys. kandydatów. Wybierać mogli z 61 różnorodnych kierunków na szesnastu wydziałach – łącznie czekał na nich ponad 6,3 tys. miejsc.

       Fot. Pixabay

Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się informatyka w języku angielskim na Wydziale Informatyki i Zarządzania - tu o jedno miejsce starało się ponad 7 chętnych. O to, by dostać się na informatykę na Wydziale Elektroniki, walczyło ponad 6 kandydatów.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (6 osób na jedno miejsce) oraz cyberbezpieczeństwo na Wydziale Elektroniki (5,82 na jedno miejsce).

Od wtorku, 10 lipca, pracownicy Działu Rekrutacji PWr czekają na odpowiednie dokumenty od osób zakwalifikowanych do przyjęcia w budynku C-13, pok. 0.12 od godz. 8 do godz. 15. Ostateczna lista przyjętych na studia zostanie podana 13 lipca. Dzień później rozpocznie się na Politechnice Wrocławskiej drugi nabór na studia, a ogłoszenie list przyjętych zaplanowano na 20 lipca.

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje ponad 28 tys. osób. W ubiegłym roku kandydaci na studia najchętniej wybierali informatykę, geodezję i kartografię oraz cyberbezpieczeństwo.                                                       

 

Wasze komentarze

wczoraj, 20 godz temu
piątek, 13.7.2018 13:15
1
czwartek, 12.7.2018 09:26
biura do wynajęcia
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI