komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 18 kwietnia 2019

Boguslawy, Apoloniusza

Rekordowe zmagania pływackie na basenie wrocławskiej AWF (FOTO)

niedziela, 14.4.2019 16:00 , komentarze: 0 , odsłony: 166
kategorie artykułu:

Radość z rywalizacji i zwycięstwa były silniejsze od zmęczenia po wyścigu – ponad 180 niepełnosprawnych pływaków z Dolnego Śląska wzięło udział w X Dolnośląskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych. Spośród nich zostanie wyłoniona kadra Dolnego Śląska na turniej ogólnopolski. 

Na start w tych zawodach przygotowywali się dwa lata. Wreszcie przyszedł czas, by wymagające treningi i zajęcia sportowo-rehabilitacyjne przyniosły wymierne efekty. – Zawody były niezwykle emocjonujące i pełne wzruszeń – zarówno dla zawodników, jak i rodziców, którzy mieli okazję zobaczyć swoje dzieci nie tylko przez pryzmat żmudnych ćwiczeń i rehabilitacji, ale też sportowych zmagań – podkreśla Alicja Pacześniak, trenerka i współorganizatorka X Dolnośląskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych. Tegoroczna edycja zawodów miała rekordową obsadę – w Mityngu rozgrywanym na pływalni wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego wystartowało ponad 180 sportowców z całego Dolnego Śląska. Turniej rozpoczął się wniesieniem flagi i powitaniem jego uczestników, a wszystko także z udziałem gości specjalnych. Jednym z nich była dwukrotna mistrzyni olimpijska Renata Mauer-Różańska.

Niepełnosprawni intelektualnie sportowcy mierzyli się w dyscyplinach znanych z igrzysk olimpijskich – we wszystkich stylach pływackich i na rozmaitych dystansach. Rozegrano m.in. zawody sztafetowe stylem dowolnym 4x25 m. Organizatorzy pomyśleli także o zawodnikach z ograniczoną sprawnością ruchową – ci zmierzyli się w dwóch dyscyplinach: chodzie po dnie basenu i wyścigach z pomocą sprzętu pływackiego. Uczestnicy tych zmagań dawali z siebie dosłownie wszystko, wspomagani żywym dopingiem publiczności, która licznie stawiła się na trybunach pływalni AWF.  

Całe to wielkie, pływackie spotkanie – Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych to największa tego typu impreza we Wrocławiu i druga na Dolnym Śląsku – przebiegło w przyjacielskiej, olimpijskiej atmosferze. 

Organizatorami mityngu byli: Dolnośląski Oddział Olimpiad Specjalnych Polska i Klub Olimpiad Specjalnych Handicap Wrocław. Imprezę wspierali: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, AWF Wrocław i stowarzyszenie Handicap.

fot. Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

 

Wasze komentarze


Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele