komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 19 stycznia 2019

Henryka, Mariusza

Ranking: galerie przyjazne rodzinom. We Wrocławiu wygrywa...

środa, 13.6.2018 11:43 , komentarze: 0 , odsłony: 216
kategorie artykułu:

W 90 centrach handlowych ośmiu największych aglomeracji w Polsce mieszkańcy i eksperci oceniali m.in. place zabaw, miejsca opieki nad dziećmi, parkingi dla rodzin, strefy relaksu czy wydarzenia specjalne. We Wrocławiu za galerię najbardziej przyjazną dla rodzin została uznana Magnolia Park.

Dla każdej aglomeracji powstało osobne zestawienie. Wśród 1000 mieszkańców, mających przynajmniej jedno dziecko w wieku do lat 12 i regularnie odwiedzających centra handlowe, przeprowadzano ankiety. Galerie odwiedzili także eksperci Colliers International. Dodatkowo, przeprowadzono też wywiady z zarządcami i właścicielami galerii, pod kątem ich propozycji dla rodzin. Zestawienie obejmuje wszystkie udogodnienie dla rodzin z dziećmi, kwestie bezpieczeństwa, a także ofertę handlowo-usługowo-rozrywkową. Na pozycję galerii wpływ miały więc m.in. dostępność miejsc parkingowych, w tym przeznaczonych dla rodzin, zewnętrze i wewnętrzne place zabaw, pokoje dla rodziców małych dzieci, oferta sklepów z artykułami dla najmłodszych, przyjazne oznakowanie przestrzeni, oferta gastronomiczna dla maluchów, rodzinne wydarzenia specjalne, jak również lokalizacja centrum handlowego.

We Wrocławiu oceniono 11 centrów handlowych. Za galerię najbardziej przyjazną dla rodzin z dziećmi została uznana Magnolia Park, co oznacza, że jest pod tym względem jedną z najlepszych w całej Polsce. Co Magnolia Park oferuje rodzinom? Znajduje się tu m.in. sześć, niedawno zmodernizowanych, pokojów dla rodziców, w tym matek karmiących, bardzo popularny plac zabaw i fontanny na zielonej piazzy przed galerią, sala zabaw Labibu, gdzie dzieci są pod opieką profesjonalnych animatorów, a także wygodne, ogólnodostępne miejsca odpoczynku. Nie brakuje też sklepów z zabawkami, ubraniami i innymi artykułami dziecięcymi, a tuż przy głównych wejściach do galerii zlokalizowano szersze, rodzinne miejsca parkingowe.

– Kluczowe znaczenie ma dla nas to, by proponować konkretne udogodnienia i atrakcje dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Dbamy zarówno o najważniejsze sprawy, w tym przejrzyste oznakowanie i system informacji w galerii, jak i detale. Np. latem będzie można bezpłatnie wypożyczyć piłkę do koszykówki i pograć na boisku przy galerii. Regularnie organizujemy też atrakcyjne, w tym kulturalne i sportowe, wydarzenia dla całych rodzin. Magnolia Park działa od ponad 10 lat. Czerpiąc ze swojego doświadczenia, stale udoskonalamy ofertę – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. 

Magnolia Park nieprzerwanie promuje aktywny styl życia. Na co dzień klienci mają do dyspozycji bezpłatne, zewnętrzne boisko multifunkcyjne, a także darmową strefę do Street Workoutu. Jest jedyną galerią handlową we Wrocławiu, która proponuje takie udogodnienia. Magnolia Park zapewnia najbardziej kompleksową ofertę handlową na Dolnym Śląsku. Liczy 100 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA). Działa tu ponad 260 sklepów, punktów usługowych, kawiarni i restauracji. Klienci mają do dyspozycji 3,5 tys. darmowych miejsc parkingowych. Dodajmy, że w innych miastach pierwsze miejsca w rankingu zajęły m.in. Arkadia w Warszawie, Galeria Krakowska, Galeria Bałtycka w Gdańsku, Manufaktura w Łodzi. W stolicy Dolnego Śląska na kolejnych miejscach za Magnolia Park znalazły się Aleja Bielany i Pasaż Grunwaldzki.

Raport został przygotowany przez Colliers International, PRCH (Polska Rada Centrów Handlowych) oraz panel badawczy Ariadna.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 3 godz temu
czwartek, 17.1.2019 12:00
czwartek, 17.1.2019 11:54
czwartek, 17.1.2019 10:00
czwartek, 17.1.2019 08:00
środa, 16.1.2019 14:44
środa, 16.1.2019 08:00
poniedziałek, 14.1.2019 17:53
monitoring GPS
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kserokopiarki
New-House
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Teagle
Sklep AZE