komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 23 lutego 2019

Romany, Damiana

Rafał Dutkiewicz przedstawia kandydatów do Sejmiku Województwa

sobota, 6.10.2018 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1754
kategorie artykułu:

Rafał Dutkiewicz przedstawił swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w okręgach wrocławskim i podwrocławskim. Są wśród nich doświadczeni samorządowcy, społecznicy, przedsiębiorcy i sportowcy. - Wspólnie powtórzymy sukces Wrocławia w regionie i obronimy Dolny Śląsk przed PiS - deklarują liderzy Komitetu.

Po 16 latach Rafał Dutkiewicz kończy pracę w roli Prezydenta Wrocławia. Przez ten czas Wrocław stał się nowoczesnym, europejskim miastem. Teraz włodarz stolicy Dolnego Śląska chce, żeby podobny rozwój stał się udziałem całego Dolnego Śląska. 

- Możemy to zrobić poprzez radnych w Sejmiku. Zaprosiłem 45 wybitnych osobistości do startu w wyborach samorządowych z list Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska - mówił podczas prezentacji kandydatów przed Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu Rafał Dutkiewicz.

Liderami list w okręgach wrocławskim (okręg nr 1) i podwrocławskim (byłe województwo wrocławskie) są Stanisław Huskowski i Ryszard Lech. Na wrocławskiej liście Dutkiewicza drugie miejsce otrzymał wiceprezes spółki Stadion Wrocław Adam Zawada, „trójkę” dostała była wrocławska radna Maria Zawartko. O mandat radnego walczą też m.in. znani wrocławscy sportowcy, koszykarz Mirosław Łopatka oraz pięściarz Maciej Zegan

Program 90/90, czyli pomysł na Dolny Śląsk

Komitet Wyborczy Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska opiera swój program na bogatych doświadczeniach w zarządzaniu samorządem, głownie na przykładzie Wrocławia. Jednym z jego kluczowych punktów jest program 90/90.

- Zagwarantujemy, że 90 proc. Dolnoślązaków będzie miało nie więcej niż 90 minut drogi do Wrocławia – przede wszystkim transportem publicznym. W tym celu przyspieszymy inwestycje drogowe i kolejowe - zapowiada Rafał Dutkiewicz.

Jego radni duży nacisk kładą także na tworzenie lokalnych systemów opieki nad seniorami, wzorowane na doświadczeniach wrocławskich. Ułatwienie dostępu do lekarzy specjalistów w szpitalach wojewódzkich, finansowanie profilaktyki zdrowotnej, realizacja projektu Dolnośląskiego Ośrodka Medycyny Innowacyjnej, zwiększenie puli pieniędzy dostępnych co roku w budżecie województwa na lokalne imprezy kulturalne wzmacniające tożsamość miast i miasteczek - to tylko niektóre pomysły drużyny Rafała Dutkiewicza dla Dolnego Śląska. 

- Jestem dowodem na to, że zasiadając w Sejmiku można mieć wpływ na wiele spraw poprawiających jakość życia mieszkańców regionu. M.in. dzięki mojemu zaangażowaniu powstaje ścieżka rowerowa z Milicza aż do Wrocławia. Tylko w tym roku udało mi się także doprowadzić do remontu 60 km dróg w północnej części naszego województwa, a już w grudniu zostaną uruchomione regularne połączenia kolejowe między Miliczem a Wrocławiem - wymienia kolejne inwestycje Ryszard Lech, obecny radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, lider podwrocławskiej listy Dutkiewicza.

Obronić Dolny Śląsk przed PiS-em!

Udział samorządowego Komitetu Rafała Dutkiewicza w Sejmiku przyszłej kadencji może mieć także duży wpływ na politykę partyjną. Zwaraca na to uwagę były Prezydent Wrocławia Stanisław Huskowski, lider wrocławskiej listy Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska. - To, kto będzie zarządzał naszym województwem w kolejnych latach, zalezy od tego, jaki komitet  dostanie się do Sejmiku poza największymi partiami PiS i PO. My gwarantujemy, że Prawo i Sprawiedliwość nie przejmie władzy nad naszym województwem - mówi Huskowski, który rezygnuje z Sejmu na rzecz pracy w Sejmiku.

Poniżej pełna lista kandydatów KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska z okręgów nr 1 i 2:

Wrocław - OKW 1

1. Stanisław Huskowski

2. Adam Zawada

3. Maria Zawartko

4. Jacek Gawroński

5. Maciej Zegan

6. Justyna Jakubaszko

7. Marcela Młodzińska

8. Janina Kwiatkowska-Korczak

9. Janusz Drożdzyński

10. Mirosław Łopatka

Wrocławski - OKW 2

1. Ryszard Lech

2. Genowefa Ulman

3. Marek Laryś

4. Tadeusz Pszonka  

5. Agnieszka Niewiadomska

6. Waldemar Boczar 

7. Marta Podlewska

8. Piotr Misiak

9. katarzyna starzonek

10. Krystyna Laszkiewicz

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.2.2019 14:05
czwartek, 21.2.2019 13:41
środa, 20.2.2019 09:01
wtorek, 19.2.2019 15:24
poniedziałek, 18.2.2019 09:23
poniedziałek, 18.2.2019 08:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele