Przekazanie nowych samochodów dla Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

poniedziałek, 10.2.2020 15:19 1957 1

W Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu mogliśmy zobaczyć nowe samochody i sprzęt, który trafił tam w wyniku współpracy Miasta i Policji. Jest to efekt realizacji uchwały Rady Miasta - „Program Poprawy Bezpieczeństwa we Wrocławiu w latach 2017-2020” (nr XXXI/642/16 z dnia 20.10.2016 r.). Jej celem było działanie na rzecz poprawy porządku publicznego na terenie wrocławskich osiedli, zapobieganie przestępczości wśród dzieci i młodzieży, działania edukacyjne oraz na rzecz bezpieczeństwa ekologicznego, ale też zaopatrzenie służb i instytucji mających wpływ na bezpieczeństwo miasta w niezbędny sprzęt służący pomocą przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Mowa tu miedzy innymi o 16 samochodach – miasto wsparło ich zakup kwotą 650 000 złotych. 

Jestem niezwykle szczęśliwy i wdzięczny za zakup radiowozów, które z pewnością podniosą komfort naszej pracy. Nie należy zapominać, że nowoczesna flota przyczyni się przede wszystkim do poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta. Dzięki nowym samochodom będziemy mogli szybciej udzielić wsparcia społeczeństwu, dojeżdżając na miejsce zdarzenia w odpowiednio krótkim czasie. Radiowozy to jednak tylko jeden z elementów wsparcia przez miasto, które dofinansowało także zakup niezbędnego wyposażenia naszych funkcjonariuszy - mówił młodszy inspektor Przemysław Kozioł, zastępca Komendanta Miejskiego Polski we Wrocławiu.

Do Komendy Miejskiej Policji trafiły również: laserowy miernik prędkości, specjalne ubrania motocyklowe dla wrocławskiej drogówki i inny sprzęt przydatny w codziennej pracy.

Bardzo się cieszę, że współpraca na linii policja – miasto Wrocław przebiega wręcz wzorowo. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a czując się odpowiedzialnym za komfort życia mieszkańców, wsparliśmy policję, współfinansując zakup nie tylko samochodów, ale także m.in. niezbędnego wyposażenia, dzięki któremu funkcjonariusze to bezpieczeństwo nam zapewniają. Deklaruję również, że w tym roku wrocławska policja także odczuje nasze wsparcie, jednak tym razem zdecydowaliśmy się niemal podwoić kwotę – dodał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

To nie jedyne wsparcie finansowe udzielone wrocławskiej policji z budżetu miasta w 2019 roku:

- na działania prewencyjne przeznaczono 140 000 złotych

- na dodatkowe patrole w mieście 100 000 złotych   

- na dodatkowe patrole ekologiczne 30 000 złotych

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

JOZEK sobota, 15.02.2020 21:03
Ksiądz nie poświęcił pojazdów policyjnych ? Oj będzie dużo stłuczek !