Prywatne ubezpieczenie medyczne we Wrocławiu

środa, 3.3.2021 11:04 182

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne to produkt, po który sięga coraz więcej Polaków. Powód jest prosty. Państwowa ochrona zdrowia niestety nie spełnia w 100% wszystkich naszych potrzeb, szczególnie gdy potrzebujemy szybko dostać się do specjalisty lub wykonać ważne badanie. Jak w związku z tym wybrać najkorzystniejszą ofertę? Na co warto zwrócić uwagę, aby możliwie maksymalnie chronić swoje zdrowie?

Ubezpieczenie państwowe a prywatne

Wszyscy znamy bolączki Narodowego Funduszu Zdrowia. Długie kolejki do specjalistów, nierzadko przepełnione placówki bez specjalistycznego sprzętu najnowszej generacji. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie państwowe jest obowiązkowe - dzięki niemu możemy kupować refundowane leki czy korzystać ze skomplikowanych zabiegów, których ubezpieczenie prywatne raczej nie pokryje. Dodatkowa polisa jest więc pomocna tam, gdzie państwowa wyraźnie niedomaga, ale ma też swoje ograniczenia - o czym poniżej.

Gdzie warto wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Obecnie na rynku dodatkowe ubezpieczenie medyczne oferują dwie grupy podmiotów. Możliwości mamy dwie:

  1. Wykupujemy ubezpieczenie w towarzystwie ubezpieczeniowym, które pokrywa koszty wizyt i badań lekarskich w zakresie przewidzianym w OWU.
  2. Wykupujemy pakiet (abonament) na usługi medyczne w sieci placówek medycznych i współpracujących z danym podmiotem.

Na co powinniśmy się zdecydować? Poza ceną istotna jest również dostępność do specjalistów, na których najbardziej nam zależy. Każdy podmiot oferuje inny pakiet usług, a dodatkowo posiada inną siatkę specjalistów w danym mieście. Dlatego przed wyborem ubezpieczenia warto dokładnie sprawdzić, gdzie np. we Wrocławiu znajduje się konkretny specjalista, u którego chcemy podjąć leczenie.

Zakres dodatkowej polisy zdrowotnej

Jak wspomniano wyżej, prywatne ubezpieczenie medyczne pomaga tam, gdzie NFZ najczęściej zawodzi, dlatego w ofertach znajdują się takie usługi jak:

  • badania diagnostyczne (np. badania krwi, testy na alergię, rezonans magnetyczny, prześwietlenia itp.),
  • wizyty u lekarza internisty,
  • pomoc ambulatoryjna, pielęgniarska,
  • wizyty u lekarzy specjalistów wyszczególnionych w ogólnych warunkach abonamentu./ubezpieczenia.

Podczas podpisywania umowy istotne są również karencje, które mogą dotyczyć poważnych chorób czy ciąży. Zgodnie z umową w czasie karencji korzystamy z usług specjalistów (np. ginekologa, onkologa) z własnych środków.

Jednocześnie warto wiedzieć, że polisa zdrowotna ma pewne ograniczenia. Jeśli chcemy np. uzyskać odszkodowanie za pobyt w szpitalu (nie zwrot kosztów leczenia) lub zabezpieczyć swoich bliskich na wypadek śmierci, to powinniśmy skorzystać z ubezpieczenia na życie.

Ile kosztuje dodatkowe ubezpieczenie medyczne?

Cena składki (abonamentu) ubezpieczenia zależy od kilku czynników. Kluczowym aspektem ofert jest oczywiście ich zakres - im jest on wyższy, tym miesięczna składka rośnie - zazwyczaj waha się ona od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Biorąc pod uwagę, iż jedna prywatna wizyta u specjalisty kosztuje ponad 100 zł, to już w pierwszym miesiącu odczujemy różnicę w portfelu. Ponadto dodatkowa polisa sprawi, że na wizytę będziemy czekać np. do tygodnia, zamiast wiele miesięcy jak w NFZ

Szukasz we Wrocławiu dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego dla siebie i swojej rodziny, ale nie wiesz, którą ofertę wybrać? W Eurofinance https://eurofinance.info.pl/oddzialy/wroclaw/ doradzimy Ci, jak podpisać najkorzystniejszą umowę, która umożliwi Ci chronić swoje zdrowie i najbliższych.