komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego

Prognoza pogody na weekend 25-26 maja

sobota, 25.5.2019 06:00 , komentarze: 0 , odsłony: 132
kategorie artykułu:

      Fot. Pixabay

Opady deszczu, które od początku tygodnia utrzymywały się nad południową i południowo-wschodnią Polską przeważnie zanikły. Silniejsze opady deszczu, w tym też burze, dzisiaj występować będą jedynie miejscami nad woj. podkarpackim - zwłaszcza w jego północno-wschodniej i wschodniej części, a także na wschodzie i południowym wschodzie woj. lubelskiego.

W sobotę jeszcze burzowo…

W sobotę przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami będzie wzrastać do dużego, ale opady przelotnego deszczu występować będą jedynie miejscami. Największa szansa na nie wystąpi na południowym zachodzie oraz w centrum Polski. Dodatkowo na obszarze od Dolnego Śląska i południowej Wielkopolski po Kielecczyznę możliwe będą lokalne burze, ale nie przewidujemy by im towarzyszyły silne zjawiska. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu możliwe będą głównie na krańcach południowo-wschodnich. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie przeważnie od 18°C do 22°C, nieco chłodniej będzie na Pomorzu, wybrzeżu i w obszarach podgórskich, od 14°C do 17°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy porywisty, z zachodu i północnego zachodu.

…a w niedzielę na północy chłodno, na południu ciepło.

W niedzielę na północy oraz na południowym wschodzie przeważać będzie zachmurzenie duże, miejscami występować będą przelotne opady deszczu. Na krańcach południowo-wschodnich prognozujemy także burze. Na pozostałym obszarze będzie przeważało zachmurzenie umiarkowane, a przelotne opady deszczu, o ile wystąpią, będą miały bardzo lokalny zasięg. Temperatura maksymalna wyniesie od 15°C, 16°C na północy kraju do 23°C na Dolnym Śląsku, na wybrzeżu: od 13°C do 16°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, zachodni.

Przyszły tydzień na chwilę obecną zapowiada się na umiarkowanie ciepły, ale też z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Zachęcamy do śledzenia aktualizacji naszych prognoz.

Przygotował synoptyk meteorolog Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie: Szymon Ogórek

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
niedziela, 16.6.2019 15:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki