komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Prognoza pogody na najbliższe dni

poniedziałek, 16.9.2019 14:00 , komentarze: 0 , odsłony: 339
kategorie artykułu:

W poniedziałek w Polsce przeważać będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i występować będą przelotne opady deszczu. Najwięcej opadów na południu kraju. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 21°C. Wiać będzie porywisty wiatr, który szczególnie dokuczliwy może być dla mieszkańców północy kraju – tam porywy do 65 km/h, a na wybrzeżu początkowo do 80 km/h.

        Fot. Pixabay

We wtorek chłodniej, temperatura maksymalna prognozowana na ten dzień to 17°C na południu kraju. Poza tym pogoda bez większych zmian. Nadal w całym kraju na ogół pochmurno i przelotne opady deszczu. Na krańcach północnych możliwe są słabe, pojedyncze burze. W Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W dalszym ciągu wiać będzie okresami dość wiatr i porywisty wiatr. Na północy Polski porywy wiatru mogą sięgać 70 km/h, na wybrzeżu 80 km/h, a wysoko w Tatrach 100 km/h.

W środę i czwartek pogoda zbliżona do tej z poprzednich dni – w całym kraju zachmurzenie umiarkowane lub duże i przelotne opady deszczu. Nieco chłodniej, temperatura powietrza w dzień nie powinna przekroczyć 15°C. Ponownie możemy spodziewać się okresami dość silnego wiatru, osiągającego w środę na północnym wschodzie w porywach około 80 km/h. Od czwartku wiatr będzie słabł, porywy do 60 km/h będę występować jeszcze tylko na północnym wschodzie Polski.

W piątek i sobotę nastąpi poprawa pogody. Będzie dość pogodnie, przelotnych opadów deszczu można spodziewać się jeszcze we wschodniej połowie kraju i miejscami na nad morzem, jednak i one będą stopniowo zanikać. W piątek nadal niezbyt ciepło, temperatura maksymalna prognozowana na ten dzień to 16°C na zachodzie kraju. W sobotę nieco cieplej, temperatura na zachodzie Polski powinna osiągnąć 19°C. Wiatr nie będzie już tak dokuczliwy jak w pierwszej części tygodnia.

Niedziela zapowiada się pogodnie i cieplej niż poprzednie dni. W całej Polsce będzie słonecznie i bez opadów. Temperatura maksymalna tego dnia wyniesie od 16°C na północnym wschodzie i Podhalu do 21°C miejscami na zachodzie i południu kraju.

Źródło: IMGW-PIB

 

Wasze komentarze

wtorek, 29.9.2020 14:48
wtorek, 29.9.2020 09:51
poniedziałek, 28.9.2020 17:49
poniedziałek, 28.9.2020 13:13
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele