komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 15 października 2019

Jadwigi, Teresy

Próbował włamać się do samochodu na oczach policjantów

piątek, 31.5.2019 09:27 , komentarze: 0 , odsłony: 754
kategorie artykułu:

Wywiadowcy z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, kolejny raz wykazali się spostrzegawczością i doświadczeniem. Patrolując rejon wrocławskiego Śródmieścia zauważyli mężczyznę, który chodził między samochodami zaglądając przez szyby do ich wnętrz. Postanowili go chwilę poobserwować i nie musieli długo czekać. Mężczyzna próbował bowiem w środku dnia, włamać się do jednego z zaparkowanych pojazdów. Został zatrzymany i teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Nie raz podkreślaliśmy, że aby być dobrym policjantem, należy uważnie obserwować otoczenie. Działania wrocławskich wywiadowców pokazują, że baczne obserwowanie patrolowanego rejonu, może być kluczem do eliminowania sprawców przestępstw i wykroczeń.

Funkcjonariusze patrolujący rejon Śródmieścia, zauważyli mężczyznę, który wykazywał duże zainteresowanie zaparkowanymi na osiedlu samochodami. W pewnym momencie mężczyzna podszedł do jednego z pojazdów dostawczych i wyciągniętym z przerzuconej przez ramie torby narzędziem, zaczął manipulować przy zamku w drzwiach pojazdu. Kiedy mężczyzna zauważył policjantów, od razu próbował się oddalić, został jednak szybko zatrzymany.

36-letni wrocławianin oświadczył, że „chciał zobaczyć, która jest godzina” na zegarku umieszczonym na konsoli pojazdu. W zamku drzwi samochodu, policjanci ujawnili jednak śrubokręt, a w torbie którą miał 36-latek, inne narzędzia, które mogły służyć do włamania.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Za popełnione przestępstwo może mu grozić teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 36-latka zadecyduje sąd.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
niedziela, 13.10.2019 12:30
piątek, 11.10.2019 14:07
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele