Prestashop – czy warto wybrać tę platformę?

piątek, 9.8.2019 09:01 2651

Prestashop jest bardzo popularnym rodzajem oprogramowania do tworzenia i obsługi sklepów internetowych. W Polsce na platformie tej opartych jest niemal 40% e-sklepów, a na całym świecie – już prawie 300 tysięcy. Z czego wynika takie zainteresowanie tą platformą? Czy warto wybrać ją, tworząc sklep w sieci? Sprawdź. 

  1. Prestashop sklepy internetowe - zalety
  2. Proste zarządzanie i projektowanie stron www Warszawa 

Prestashop sklepy internetowe - zalety

Prestashop cechuje się wieloma zaletami, które czynią z tego systemu elastyczne rozwiązanie dla dowolnego biznesu. Przede wszystkim jest to zaawansowane technologicznie i obfitujące w mnóstwo dodatków, funkcjonalności i opcji narzędzie, które zapewnia ponadto wydajność i stabilność e-sklepu.

Platforma posiada otwarty kod, co oznacza, że wybierając ją jako system sklepu, otrzymujemy pełen dostęp do kodu. To pozwala na wygodne i łatwe tworzenie stron, a także dokonywania w nich dowolnych zmian, zarówno w rozkładzie elementów, wyglądzie czy funkcjonalnościach, jak też w back office sklepu. Co istotne, Prestashop może z powodzeniem realizować wszystkie zadania i cele, które zwykle powierzane są dedykowanym e-sklepom. Otwarty kod umożliwia też Prestashop integracje z zewnętrznymi systemami, takimi jak m.in. kurierzy, opcje płatności, systemy magazynowe, księgowe, ERP albo marketingowe. Open source w żaden sposób nie ogranicza więc, ale przeciwnie – daje doskonałe możliwości do szerokiego rozwoju w wybranym kierunku. 

Proste zarządzanie i projektowanie stron www Warszawa

Postawienie e-sklepu na tej platformie dla doświadczonego webmastera jest proste i szybkie, przede wszystkim dlatego, że sam system jest intuicyjny w obsłudze. Jest to ważna zaleta również dla właścicieli sklepów, handlowców czy innych osób, które będą później na co dzień obsługiwały stronę, dodając produkty, aktualizując informacje czy dokonując innych zmian na stronie. Przejrzysty i bardzo czytelny panel administracyjny sprawia, że nawet początkujący sprzedawcy nie powinni mieć większych problemów z jego obsługą.

Wymienione wyżej zalety nie są jedynymi, jakie oferuje platforma sklepów internetowych Prestashop. W przypadku zdecydowania się na wdrożenie jej w ramach własnego biznesu, należy pamiętać jeszcze o firmie, która postawi na niej sklep. Ważne, aby była to solidna, wykwalifikowana i posiadająca spore doświadczenie firma tworząca e-sklepy i innego rodzaju strony internetowe Warszawa jest miastem z bardzo dużą konkurencją wśród firm programistycznych, dzięki czemu zainteresowana osoba z pewnością bez trudu znajdzie firmę najlepiej odpowiadającą konkretnym oczekiwaniom i wymaganiom.

 

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz