komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 23 stycznia 2019

Ildefonsa, Rajmunda

Premiery filmowe w DCF

niedziela, 4.11.2018 14:51 , komentarze: 1 , odsłony: 409
kategorie artykułu:

Premiera: „Bohemian Rhapsody” 

Zapraszamy do kina DCF na niezwykłą opowieść o powstałym w latach 70. XX wieku zespole Queen i jego frontmanie Freddie’em Mercurymktóry zapisał się w historii muzyki popularnej jako jeden z najlepszych wokalistów. W rolę Mercury’ego wcielił się amerykański aktor Rami Malek znany m.in. z serialu TV „Mr. Robot”.

Kultowa i przełomowa grupa Queen dokonała czegoś wyjątkowego, pozostając przez dziesięciolecia w awangardzie muzyki i popkultury. W najmodniejszych klubach na całym świecie DJ-e do dziś grają hity Queen, a także muzykę wielu współczesnych artystów, dla których Queen był inspiracją. Tymczasem, daleko poza miejskim nocnym życiem, na stadionach piłkarskich od Stanów Zjednoczonych, przez Wielką Brytanię, po Japonię i Brazylię, fani wyśpiewują niezapomniany hymn Queen „We Will Rock You". Wpływ zespołu jest tak wielki, że tego lata piosenki Queen zajęły 3 z 20 najwyższych miejsc na liście Billboard Hot Rocks Songs. Ich muzyka nie tylko nie poddaje się łatwemu zaszufladkowaniu i przełamuje konwencje, ale przekracza także bariery pokoleniowe. Film oficjalnie wchodzi na ekrany 2 listopada.

 

Pokaz filmu „Na srebrnym globie” i spotkanie z twórcami

W niedzielę 4 listopada o godz. 19.00 zapraszamy na pokaz polskiego filmu science fiction "Na srebrnym globie" z udziałem twórcówTo jeden z najbardziej tajemniczych filmów Andrzeja Żuławskiego. Wstęp wolny, wejściówki dostępne w kasie kina DCF.

 

W 2015 roku, serwis Taste of Cinema uznał „Na srebrnym globie” za najlepszy nie-hollywoodzki film sci-fi. Legendarny film fabularny Andrzeja Żuławskiego, jednego z najbardziej kontrowersyjnych polskich reżyserów, okrzykniętego obrazoburcą, prowokatorem i jednocześnie wizjonerem. Traktat  filozoficzny na temat niezmienności ludzkiej natury, która uniemożliwia człowiekowi osiągnięcie prawdziwej wolności i wyjścia poza własne ograniczenia.

 

Premiera – “Suspiria”

Zapraszamy do kina DCF na kultowy horror mistrza gatunku Dario Argento we współczesnej wersji i w reżyserii Luki Guadagnino ("Tamte dni, tamte noce"). „Suspiria” z Tildą Swinton i Dakotą Johnson to opowieść o mrocznych sekretach akademii tańca. 

 

Amerykańska tancerka Susie Bannon udaje się do Berlina, aby rozpocząć naukę w prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką. Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii…

 

Premiera: “Jeszcze dzień życia”

Trzymająca w napięciu historia wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli. Unikatowe połączenie pełnometrażowego filmu animowanego z dokumentem. W polskiej wersji językowej usłyszymy, m.in. Marcina Dorocińskiego.

Trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, w której linia frontu zmienia się jak w kalejdoskopie. Zgodnie z książkowym pierwowzorem widz rozpoczyna podróż z Kapuścińskim w 1975 r. od Luandy, stolicy Angoli. „Jeszcze dzień życia” to unikatowe połączenie pełnometrażowego filmu animowanego z dokumentem. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Marcina Dorocińskiego

 

Premiera: “Trzy twarze”

Film irańskiego reżysera Jafarema PanahimaDrastyczne nagranie nastolatki, która popełnia samobójstwo stanowi oś fabularną filmu i jednocześnie pretekst do pokazania widzowi wiejskich obszarów Iranu. Film otrzymał nominację do Złotej Palmy na MFF w Cannes za najlepszy scenariusz 

Gwiazda irańskiego kina otrzymuje wstrząsającą wiadomość od młodej dziewczyny z prowincji. Wraz z reżyserem Jafarem Panahim wyrusza na północny wschód kraju, aby poznać prawdę o nastolatce, która zamierzała popełnić samobójstwo, gdy rodzina nie pozwoliła jej studiować w szkole filmowej. „Trzy twarze” to niezapomniana podróż po kraju, którego zmieniająca się jak w kalejdoskopie polityczno-społeczna rzeczywistość wpłynęła na losy trzech pokoleń kobiet z aktorskimi aspiracjami.

 

DKF: „Score: muzyka filmowa” 

5 listopada o godz. 20.00 w ramach DKF-u zapraszamy na obraz, który opowiada o roli muzyki w filmie. Wywiady z kompozytorami, dyrygentami, reżyserami, producentami, agentami i ekspertami do spraw kina, dzięki którym poznamy elitę hollywoodzkich twórców. Bilety: 12.

 Co sprawia, że ścieżkę dźwiękową filmu pamiętamy przez długi czas? Film opowiada o roli muzyki w filmie. Obserwujemy wywiady z ponad 60 kompozytorami, dyrygentami, reżyserami, producentami, agentami i ekspertami do spraw kina. Poznajemy elitę hollywoodzkich twórców, którzy opowiadają o magii muzyki filmowej i procesach jej tworzenia. Kompozytor okazuje się muzycznym naukowcem, który za pomocą dźwięków steruje emocjami, potrafi zbudować napięcie, wywołać smutek i euforię. Dowiadujemy się, jak najlepsi kompozytorzy pracowali nad popularnymi filmami i serialami telewizyjnymi i jak powstała muzyka do takich hitów kinowych, jak: „James Bond”, „Gwiezdne wojny”, „Indiana Jones”, czy „Piraci z Karaibów”. 

 

FKS: „Miasto z morza”

W najbliższy wtorek, 6 listopada o godz. 12:00 Filmowy Klub Seniorów zaprasza na poruszającą opowieść o pracy, przyjaźni i miłości, o nadziejach i porażkach oraz o początkowym, pionierskim okresie budowy portu gdyńskiego, inwestycji realizowanej z ogromnym wysiłkiem i z wielkim sukcesem.

Poruszająca opowieść o pracy, przyjaźni i miłości, o nadziejach i porażkach oraz o początkowym, pionierskim okresie budowy portu gdyńskiego, inwestycji na tamten czas olbrzymiej i kosztownej, realizowanej z ogromnym wysiłkiem i z wielkim sukcesem. "Miasto z morza" rozwija się powoli operując kilkoma wątkami i wieloma głównymi bohaterami, ukazując przy tym ówczesną sytuację gospodarczą i społeczną. Mamy Polaków, Niemców, Kaszubów, najemnych pracowników, ludowe pieśni, francuskich inżynierów i budowniczych portu, a także… perypetie miłosne. 

 

Wasze komentarze

No i zachęcona trailerem (Wow! muszę iśc do kina, no...
poniedziałek, 05.11.2018 00:27 autor: Oliwka

wtorek, 22.1.2019 15:18
wtorek, 22.1.2019 10:00
sobota, 19.1.2019 09:09
sobota, 19.1.2019 08:49
czwartek, 17.1.2019 12:00
czwartek, 17.1.2019 11:54
czwartek, 17.1.2019 10:00
Teagle
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
New-House
monitoring GPS
Kserokopiarki
Sklep AZE