komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Potrącona kobieta leżała na drodze. Zareagował policjant po służbie

czwartek, 17.10.2019 11:41 , komentarze: 0 , odsłony: 2124
kategorie artykułu:

Policjant po skończonej służbie wracał do domu i zauważył zbiegowisko wielu osób. Na ul. Wyszyńskiego doszło do potrącenia pieszej. Kobieta leżała na jezdni i wymagała natychmiastowej pomocy. Funkcjonariusz wspólnie z innymi osobami udrożnili poszkodowanej drogi oddechowe i już przytomną przekazali ratownikom medycznym. Ten przypadek po raz kolejny potwierdza, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Wrocław jest dużym miastem, służby ratunkowe i policjanci zawsze mają tutaj ręce pełne pracy. Funkcjonariusz wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego wracał akurat do domu po skończonej służbie i ponownie musiał interweniować. Policjant zauważył najpierw duże skupisko ludzi w okolicy ul. Wyszyńskiego, a później samochód z uszkodzoną maską. Zatrzymał swój samochód w miejscu, które nie utrudniało innym przejazdu i sam poszedł na miejsce zdarzenia. Po chwili wyjaśniło się, skąd takie zainteresowanie gapiów. Na jezdni leżała kobieta poszkodowana w wypadku. W okolicy głowy widoczne były wyraźne ślady krwi.

Pomimo tego, że w okolicy bardzo dużo osób przyglądało się leżącej kobiecie, nikt do niej nie podszedł. Dopiero wrocławski policjant sprawdził jej stan. Razem z nim do poszkodowanej podeszła z tłumu kobieta, która powiedziała, że jest pielęgniarką. Poszkodowana była nieprzytomna, miała trudności z oddychaniem, a jej usta były pełne krwi. Policjant wspólnie z pielęgniarką udzielili poszkodowanej pomocy, udrożniając drogi oddechowe i stabilizując jej pozycję. Zatamowali też krwotok z rany głowy. Policjant przekazał informację o zdarzeniu oficerowi dyżurnemu Policji. W międzyczasie podeszła do nich kobieta, która powiedziała, że jest lekarzem. Pomogła w opatrywaniu głowy i wstępnym badaniu pourazowym. Poszkodowana zaczęła odzyskiwać przytomność. Była wyraźnie oszołomiona, początkowo próbowała się nawet wyszarpać pomagającym jej osobom. Gdy na miejsce przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, kobieta była już przytomna. Ratownicy umieścili ją na noszach i przenieśli do karetki.

Gdy drzwi karetki się zamknęły, policjant ustalił kierującego samochodem osobowym, który brał udział w zdarzeniu. W zabezpieczeniu miejsca wypadku pomogli także pracownicy MPK. Przyszli na miejsce z drogowymi pachołkami, dlatego można było bezpiecznie wygrodzić miejsce działań. W okolicy zaczęły tworzyć się spore utrudnienia, dlatego policjant pomagał przy tymczasowym udrażnianiu ruchu.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że kierujący osobowym Jeepem nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, znajdującej się na przejściu. Ponieważ kobieta była obywatelką Ukrainy, policjanci poinformowali o zdarzeniu Konsulat Generalny Ukrainy. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu Jeepem, a dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
poniedziałek, 14.9.2020 14:32
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki