komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 20 września 2020

Filipiny, Eustachego

Potrącił starszą kobietę jadąc buspasem! Tłumaczył, że „mu się spieszyło”

piątek, 30.8.2019 07:50 , komentarze: 1 , odsłony: 1112
kategorie artykułu:

Kierujący osobowym Audi uderzył w kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych na ul. Krakowskiej we Wrocławiu. Nie dość, że poruszał się buspasem, to dodatkowo ominął pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Poszkodowana w wypadku kobieta trafiła do jednego z wrocławskich szpitali. Teraz młodemu kierowcy może grozić kara nawet kilkuletniego pozbawienia wolności.

        Fot. Pixabay 

Niedawno pisaliśmy o tym, że kiedy warunki atmosferyczne są niesprzyjające, należy zachować szczególną ostrożność na drodze, a przede wszystkim, zawsze i wszędzie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Jednak nawet jeśli świeci słońce, jest sucho, a warunki do jazdy są sprzyjające, nie zwalnia nas to z zachowania ostrożności, a przede wszystkim zgodnego z prawem poruszania się po drogach. Niestosowanie się tych zasad może prowadzić do wypadków, w których poszkodowane są niewinne osoby. Do takiego właśnie niebezpiecznego zdarzenia doszło w tym tygodniu na jednej z głównych ulic Wrocławia.

Policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymali informację o niebezpiecznym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na ulicy Krakowskiej.  Na miejsce został natychmiast zadysponowany patrol Ogniwa Wypadkowego, który codziennie interweniuje w związku ze zdarzeniami w ruchu drogowym na terenie Wrocławia i przyległych do niej gmin.

Doświadczeni funkcjonariusze od razu po przybyciu na miejsce, rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia. Po rozpytaniu świadków oraz przeprowadzenia oględzin wstępnie ustalili, że kierujący osobowym Audi 24-letni mężczyzna złamał kilka przepisów, co doprowadziło do potrącenia starszej kobiety, która w wyniku tego została ranna. Przede wszystkim ominął pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię kobiecie. 24-latek poruszał się wówczas buspasem, do czego nie miał prawa. Funkcjonariuszom tłumaczył, że jechał pasem przeznaczonym dla autobusów, ponieważ „mu się spieszyło”.

61-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali.

Policjanci prowadzą obecnie czynności pod kątem spowodowania przez 24-latka, wypadku w ruchu lądowym, za co grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
poniedziałek, 14.9.2020 14:32
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele