Postępuje remont ul. Olgi Boznańskiej. Przed nami ostatni etap prac [Foto]

wtorek, 27.9.2022 10:55 113 0

Na kilku zdjęciach krótka historia i przyszłość ulicy Olgi Boznańskiej. Jest to skutek owocnej współpracy mieszkańców i urzędów w ramach Programu Inicjatyw Rad Osiedli i Programu Inicjatyw Lokalnych.

Dzięki niej od 2020 r., odcinkami, poprawiamy stan nawierzchni osiedlowej pieszej uliczki na Biskupinie. Nowy ciąg ma wygodną nawierzchnię, zmodernizowane oświetlenie i odprowadzenie wód opadowych. To ważne, ponieważ stanowi on bezpieczną drogę przecinającą osiedle i prowadzącą m.in. do szkoły. Bezpieczeństwu pieszych służą też progi zbudowane na przecznicach przecinających ul. Boznańskiej.

Dwa pierwsze etapy (Pautscha-Orłowskiego, Orłowskiego-Rodakowskiego) już prawie za nami. Projektowanie etapu III (Rodakowskiego-Pankiewicza) właśnie się zaczyna. Jeśli będziecie w okolicy, to przy szkole na ul. Pautscha poszukajcie "słupka profesora Steinhausa" - został tu przeniesiony z pierwotnej lokalizacji. Podobno wybitny matematyk ustawił go w pobliżu swojego domu, aby uniemożliwić rajdy motocyklistów.

ZDiUM

Dodaj komentarz

Komentarze (0)