komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 25 lutego 2021

Wiktora, Cezarego

Poradnia Rehabilitacji dla Pacjentów z powikłaniami po chorobie COVID-19

poniedziałek, 8.2.2021 14:27 , komentarze: 0 , odsłony: 366
kategorie artykułu:

Od pierwszego lutego w Centrum Medycznym DOBRZYŃSKA działa Poradnia Rehabilitacji dla Pacjentów z powikłaniami po chorobie COVID – 19. Od początku marca pacjenci zmagający się ze skutkami zakażenia będą mogli również korzystać z Pomocy Psychologicznej.

Poradnia Rehabilitacji w Centrum Medycznym DOBRZYŃSKA powstała dzięki współpracy z Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, skąd przekazywani są Pacjenci po diagnostyce i leczeniu pulmonologicznym. Cieszę się, że marszałkowskie podmioty medyczne podejmują wspólne działania, aby zapewnić pacjentom zmagającym się z dolegliwościami po przebyciu choroby COVID-19 kompleksową opiekę. Zapotrzebowanie na poradnie pocovidowe jest bardzo duże, dlatego uruchomiliśmy je nie tylko we Wrocławiu, ale również w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górzemówi Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Rehabilitacja obejmuje wizytę u lekarza i u fizjoterapeuty, którzy oceniają stan pacjenta, dobierają odpowiedni zestaw ćwiczeń i zabiegów dostosowany do jego potrzeb i możliwości. Wykonywane zabiegi obejmują poprawę wydolności oddechowej i krążeniowej, poprawę równowagi i koordynacji, zwiększenie siły mięśniowej i ogólnej sprawności pacjenta. Po 2 tygodniach codziennych zabiegów następuje weryfikacja stanu zdrowia pacjenta przez specjalistów rehabilitacji oraz fizjoterapii, z określeniem dalszych działań. Poradnia działa każdego dnia

W Centrum Medycznym DOBRZYŃSKA posiadamy ogromne doświadczenie w zakresie rehabilitacji leczniczej i dysponujemy jednym z największych ośrodków rehabilitacji. Od 1 lutego 2021 roku uruchomiliśmy turnusy rehabilitacyjne, w szczególności dla pacjentów z niewydolnością oddechową i osłabieniem mięśniowym po infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 -  mówi Grzegorz Kulczycki Dyrektor Centrum Medycznego Dobrzyńska

Centrum Medyczne Dobrzyńska otrzymało wsparcie finansowe od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu w wysokości 20 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup bieżni rehabilitacyjnej, masażera Aquavibron, pulsoksymetrów i pulsometrów.

Skuteczna walka z koronawirusmem jest priorytetem na całym świecie. Dlatego jako leśnicy, nierozerwalnie związani z polskim społeczeństwem i państwem czujemy się w obowiązku wspierać nie tylko dobrym słowem, ale również czynem służbę zdrowia w tej nierównej walce z epidemią. Od początku ogłoszenia stanu pandemii, dolnośląscy leśnicy przekazali około 200 tys. zł na pomoc służbom zaangażowanym w walkę z COVID-19. Z przekazanych darowizn można było sfinansować m.in. urządzenia do dezynfekcji ambulansów, ozonatory, zakup przyłbic ochronnych, maseczek czy ochronnych kombinezonów. Oprócz pomocy finansowej nadleśnictwa z terenu RDLP we Wrocławiu czynnie angażowały się w pomoc jednostkom wojskowym oraz straży granicznej przy monitorowaniu i kontrolowaniu przejść granicznych. Przekazano im drewno opałowe oraz artykuły spożywczemówi Patrycja Opalińska rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Choroba COVID-19 i jej powikłania odbijają się negatywnie także na stanie emocjonalnym pacjentów. Od marca 2021 roku Centrum przy ulicy Dobrzyńskiej uruchamia również Pomoc Psychologiczną dla Pacjentów po przebytym COVID-19. Doświadczeni psycholodzy i psychoterapeuci będą udzielać wsparcia w zakresie:

  • sposobów radzenia sobie z lękiem i trudnościami emocjonalnymi wynikającymi z bieżącej sytuacji,
  • metod redukcji stresu,
  • ćwiczeń relaksacyjnych, oddechowych lub wspomagających funkcje poznawcze. 

Do Poradni może skierować pacjenta każdy lekarz mający umowę z NFZ:

  • od lutego 2021 - skierowanie do Poradni Rehabilitacji, z dopiskiem przy rozpoznaniu „Stan po COVID"
  • od marca 2021 - skierowanie do Poradni Zdrowia Psychicznego, z dopiskiem przy rozpoznaniu „Stan po COVID, porada psychologa"

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele