komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 23 października 2019

Marleny, Seweryna

Poniedziałek na Nowych Horyzontach

poniedziałek, 29.7.2019 11:36 , komentarze: 0 , odsłony: 509
kategorie artykułu:

Performance Henrikku Terayamy i spotkanie z aktorkami ,,Wysokiej dziewczyny".

Poniedziałek zazwyczaj przywołuje niemiłe skojarzenia – ale nie na Nowych Horyzontach. Nowy tydzień na festiwalu zaczniemy od pokazu Wysokiej dziewczyny Kantemira Bałagowa (10:45) i spotkania z aktorkami – Viktorią Miroshnichenko oraz Vasilisą Perelyginą. Po seansie Marzeń w przestrzeni (13:00) porozmawiamy z reżyserem filmu, Matthiasem Lintnerem.

Popołudnie rozpoczniemy pokazem Fukuoki (15:45) połączonym ze spotkaniem z Zhangiem Lu (reżyserem) i Jiahanem Xu (producentem). O 16:00 zapraszamy na seans filmu Ray & Liz, o którym opowie jego autor, Richard Billingham. W tym samym bloku warto zobaczyć także Portret właścicieli  (16:15) i wziąć udział w sesji Q&A z Joaquínem Maito (polecamy wywiad z reżyserem). Również dzisiaj będzie okazja, żeby obejrzeć kultową Sól ziemi czarnej (16:15) Kazimierza Kutza i wziąć udział w dyskusji z Andrzejem Wilkiem, wcielającym się w postać Alojza.

Wieczorem odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – o 18:45 rozpocznie się Terayama: Performance, czyli znakomite połączenie sztuki performance’u i kina, przygotowane przez Henrikku Terayamę. O 19:00 przeniesiemy się na magiczną Islandię za sprawą filmu Jasnowidzka i to, co niewidzialne, o którym opowie jego autorka, Sara Dosa. Również o 19:00 czeka nas spotkanie z legendą kina erotycznego – Christiną Lindberg, wcielającą się w postać Anity. Szwedzkiej nimfetki.

Tradycyjnie polecamy spotkanie ze sztuką. O 18:00 rozpocznie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie Życie wewnętrzne: Brzuch w galerii Studio BWA Wrocław. Warto zobaczyć także Panoramę horyzontalną. Kodry w TIFF Gallery i instalację multimedialną Alberta Serry Król Słońce w OP ENHEIMIE. Pod Halą Stulecia można oglądać (i doświadczać) interaktywną wystawę Gabinet | Das Kabinett. 

O 19:00 zapraszamy na spotkanie literackie przygotowane we współpracy z Empikiem (Barbara, ul. Świdnicka 8b). Michał Nogaś porozmawia z Joanną Ostrowką – o seksualności, przemocy i prześladowaniach ze względu na płeć oraz orientację seksualną. Joanna Ostrowska to kulturoznawczyni, badaczka i pisarka, autorka książki Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej. Wstęp wolny.

Oldschool/techno/trance/hardcore/postrave, czyli muzyczne delicje inspirowane filmem Beats Briana Welsha. O najwyższą jakość doznań zadbają: Pan DżejDżej, Ravetoszyn i Wix Colline. Jak mawiał poeta – „Rave to the Grave!”. Oczywiście w Klubie Festiwalowym w Arsenale.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
piątek, 18.10.2019 08:58
piątek, 18.10.2019 10:00
czwartek, 17.10.2019 11:54
czwartek, 17.10.2019 09:04
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele