Policyjny pilotaż do szpitala kobiety i jej dziecka zakończył się sukcesem

czwartek, 16.9.2021 13:35 177 0

Chwilę po godzinie 17.00 przy radiowozie wrocławskiej drogówki zatrzymała się kierująca Mitsubishi. Kobieta była wyraźnie zdenerwowana i poprosiła policjantów o pomoc w szybkim przejeździe do jednego z wrocławskich szpitali. Jak się okazało, jej 2,5-letni syn zjadł nieokreślone leki w nieznanej ilości. Policjanci ze względu na zagrożenie zdrowia i życia dziecka podjęli decyzję o natychmiastowym pilotażu do szpitala przy ulicy Borowskiej.

Na ulicy Swojczyckiej przy radiowozie, zatrzymała się kierująca osobowym Mitsubishi. Wyraźnie zdenerwowana kobieta poinformowała policjantów, że jej syn zażył nieznane leki w nieznanej jej ilości. 34-latka poprosiła policjantów o pomoc w jak najszybszym dotarciu do jednego z wrocławskich szpitali.

Ze względu na możliwość zagrożenia zdrowia i życia dziecka funkcjonariusze podjęli natychmiastową decyzję o eskorcie matki z dzieckiem do Szpitala na ulicy Borowskiej. Poinformowali zatem kierującą o środkach bezpieczeństwa, jakie musi zachować podczas przejazdu i przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych ruszyli w stronę szpitala. Przejazd do kliniki dzięki policjantom został skrócony i trwał zaledwie kilka minut.

Policjanci odprowadzili mamę z dzieckiem w miejsce, gdzie zostali przekazani w ręce medyków.

Pilotaż zakończył się powodzeniem i to nie pierwszy raz, kiedy policjanci biorą udział w tego typu przejazdach.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)