komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 23 stycznia 2019

Ildefonsa, Rajmunda

Policjant po służbie zatrzymał kierowcę, który miał 3 promile!

wtorek, 31.7.2018 13:19 , komentarze: 2 , odsłony: 1070
kategorie artykułu:

Policjantem jest się zawsze, nie tylko na służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało, 44-letni kierujący miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyznę przejęli policjanci z wrocławskiej drogówki, którzy działali z funkcjonariuszami z komisariatu w Sobótce. Niestety podczas interwencji pijani pasażerowie, by zmusić policjanta do odstąpienia od czynności podjętych wobec kierowcy, wypuścili psa z bagażnika samochodu. Za swoje czyny wszyscy odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusz pełniący, na co dzień służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyznę przejęli policjanci z wrocławskiej drogówki, którzy działali z funkcjonariuszami z komisariatu w Sobótce.

Około godz. 19.20 jadąc swoim samochodem wraz z synem, drogą krajową DK 35, w okolicach miejscowości Wojnarowice, policjant zauważył jadący środkiem jezdni samochód marki Mercedes. Kierujący auta sprawiał wrażenie niepanującego nad pojazdem. Na łuku drogi nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i zatrzymał się na drodze, blokując całkowicie przejazd. Zmusił tym samym policjanta, jak i innych kierujących do gwałtownego hamowania.

Funkcjonariusz natychmiast podbiegł do kierującego by upewnić się, że zachowanie to nie było skutkiem pogarszającego się stanu zdrowia. Na siedzeniu pasażera zauważył jednak mężczyznę całkowicie nieświadomego swego zachowania.

Od kierującego także wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Świdnicki funkcjonariusz nakazał mężczyźnie opuścić pojazd, jednakże ten zaparł się o kierownicę i próbował ponownie uruchomić swój pojazd. Funkcjonariusz używając chwytów obezwładniających zmusił go do opuszczenia pojazdu.

W samochodzie znajdowały się jeszcze dwie osoby, również w stanie nietrzeźwości, które by zmusić policjanta do odstąpienia od czynności podjętych wobec kierowcy, wypuściły z bagażnika samochodu psa. Zaczęły też nim szczuć funkcjonariusza.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze drogówki z Wrocławia wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu w Sobótce, zatrzymali kierującego Mercedesem oraz pasażerów pojazdu.

Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem blisko 3 promili. Ponadto 44-latek posiadał wydany przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. O dalszym losie osób zatrzymanych zadecyduje teraz sąd. Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły prawdopodobnie uniknąć tragedii na drodze.

Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja, przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może o każdej porze powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 lub 997. Policjanci natychmiast sprawdzą każdy taki sygnał.

Źródło: KWP we Wrocławiu / KPP w Świdnicy

 

Wasze komentarze


wczoraj, 23 godz temu
2
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Teagle
Kserokopiarki
New-House
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
monitoring GPS
Sklep AZE