Policjanci znaleźli poszukiwaną parę i zabezpieczyli 1.5 kilograma substancji odurzających [FOTO,WIDEO]

środa, 11.9.2019 12:18 1654 0

Kryminalni z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, namierzyli i zatrzymali kobietę oraz mężczyznę poszukiwanego listem gończym, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń wykorzystywanych przez osoby zatrzymane, zabezpieczyli znaczną ilość m.in. amfetaminy, marihuany, haszyszu, a także ponad 600 tabletek ecstasy. Łącznie 1.5 kilograma substancji odurzających. Funkcjonariusze ujawnili również sprzęt służący do ich porcjowania. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu i grozić im może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej, namierzyli i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o posiadanie i handel narkotykami. Do zatrzymania doszło w jednym z prywatnych mieszkań na południu Wrocławia, które wynajmowano m.in. w celu prowadzenia przestępczej działalności. 27-letni mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, zmieniając często miejsca pobytu, ponieważ miał wcześniej zasądzoną karą ponad 4 lat pozbawienia wolność, w związku z czynami zabronionymi, których dopuścił się wcześniej.

Działając w tej sprawie oprócz mieszkania, policjanci przeszukali też kilka innych pomieszczeń wykorzystywanych przez podejrzanego, gdzie zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających. Funkcjonariusze przejęli m.in. amfetaminę, marihuanę, haszysz, a także ponad 600 tabletek ecstasy. Wszystkie ujawnione narkotyki dokładnie zważono oraz zabezpieczono pod kątem procesowym. Łącznie 1.5 kilograma substancji zabronionych - nie trafi teraz na rynek.

Funkcjonariusze zatrzymali również kobietę, która pomagała 27-latkowi w ukrywaniu się. Jest ona podejrzana o posiadanie znacznej ilość środków odurzających.

27-latek i 26-latka, po zatrzymaniu trafili prosto do policyjnego aresztu. Wobec mężczyzny, na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W świetle obowiązujących przepisów, za przestępstwa o które są podejrzani, grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)