komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 7 czerwca 2020

Roberta, Wieslawa


Policjanci zatrzymali 2 autobusy z liczbą pasażerów większą niż dopuszczalna nowymi przepisami

środa, 8.4.2020 09:55 , komentarze: 0 , odsłony: 331
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci, każdego dnia wspierają służby sanitarne w działaniach na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Policjanci w tym zakresie współpracują z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej z Żandarmerią Wojskową, a także Strażą Miejską. Niestety nie wszyscy, przestrzegają nowych przepisów i lekceważą obecną sytuacją, narażając zdrowie i życie innych osób. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli drogowej, dwóch kierujących autobusami, którzy przewozili większą liczbę pasażerów niż ta określona w rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zwracając uwagę na liczbę przewożonych pasażerów, zatrzymali do kontroli drogowej w Biskupicach Podgórnych dwóch kierujących autobusami. Liczba przewożonych przez nich pasażerów była większa niż dopuszczona przepisami, które mówią:  środkami publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 1a ust. 4 pkt 3a ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2018 r. poz. 295) oraz pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą – danym środkiem lub pojazdem można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących.

W jednym z przypadków kierujący autobusem mając 65 miejsc siedzących, przewoził aż 52 pasażerów, gdzie przepisy pozwalały mu na przewóz maksymalnie 32.

W drugiej sytuacji kierujący autobusem miał w swoim pojeździe 54 miejsca siedzące i w związku z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów mógł przewozić maksymalnie 27 osób. Niestety liczba przewożonych przez niego pasażerów wynosiła 30.

Funkcjonariusze w związku z ujawnionymi nieprawidłowościami sporządzili w obu przypadkach wnioski u ukaranie do sądu, który to zadecyduje jakie konsekwencje poniosą lekkomyślni kierujący.

Policjanci po raz kolejny apelują o odpowiedzialne i przemyślane zachowania oraz o stosowanie się do wprowadzonych ograniczeń.  Wrocławscy funkcjonariusze, restrykcyjnie będą podchodzić do niestosowania się przez obywateli do nowych przepisów, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele