komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 23 października 2020

Marleny, Seweryna

Policjanci wskoczyli do jadącego Mercedesa przez okno

wtorek, 29.9.2020 12:37 , komentarze: 4 , odsłony: 2485
kategorie artykułu:

Policyjni wywiadowcy pukali w szybę i w dach osobowego Mercedesa, żeby obudzić śpiącego w środku mężczyznę. Ten stał z włączonym w samochodzie silnikiem tuż przed skrzyżowaniem i nie reagował na działania policjantów. W pewnej chwili auto ruszyło od przodu… funkcjonariusze wybili szybę i przez okno wskoczyli do jadącego samochodu. Okazało się, że mężczyzna za kierownicą jest mocno nietrzeźwy.

Wrocławscy wywiadowcy otrzymali w nocy zgłoszenie dotyczące osobowego Mercedesa. Zachodziło przypuszczenie, że za jego kierownicą siedzi nietrzeźwy mężczyzna. Był środek nocy i policjanci namierzyli auto u zbiegu ulic Legnickiej i Nabycińskiej. Silnik Mercedesa pracował, a w środku spał mężczyzna. Samochód zajmował pas ruchu przed skrzyżowaniem. Policjanci pukali w szybę, a także w dach samochodu, aby obudzić kierującego w środku mężczyznę, ten jednak nie reagował. Wyglądało to tak, jakby zasnął w oczekiwaniu na zielone światło.

W pewnej chwili auto gwałtownie ruszyło do przodu i policjanci musieli od niego odskoczyć. Oprócz podejrzenia prowadzenia w stanie nietrzeźwości, mundurowi mieli przypuszczenie, że tak dziwne zachowanie się kierującego może być również spowodowane jego złym stanem zdrowia. Policjanci nie namyślali się zatem długo, tylko wybili szybę w jadącym pojeździe. Jeden z funkcjonariuszy wskoczył do samochodu, który cały czas był w ruchu i zatrzymał auto. Wywiadowcy wyciągnęli ze środka 35-letniego mieszkańca Wrocławia. Zatrzymali samochód tuż przed torowiskiem.

Kontakt z mężczyzną był wyraźnie utrudniony i z uwagi na jego wcześniejsze zachowanie, policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Okazało się jednak, że prawdopodobną przyczyną jego zachowania był krążący w organizmie alkohol. Badanie policyjnym alkomatem wskazało na jego zawartość na poziomie ponad 2 promili.

Wybijanie szyby w jadącym pojeździe i wskakiwanie do środka to działanie obarczone dosyć dużym ryzykiem. Jeden zły ruch i policjanci mogli zostać potrąceni. Ryzykowali jednak, bo auto zbliżało się do torowiska, a mężczyzna w środku mógł potrzebować pilnej pomocy. Po tym jak okazało się, że jest nietrzeźwy, został jednak zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

Dla tego że się ich bal takie czasy zamiast przy...
wtorek, 29.09.2020 16:38 autor: Breslauer
Do słownika synu!I to już!!!
niedziela, 04.10.2020 14:56 autor: X
A ty do wora a później wur do jeziora
środa, 07.10.2020 18:49 autor: Kutaflak
czwartek, 22.10.2020 00:00
poniedziałek, 19.10.2020 14:22
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki