komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 16 lutego 2019

Danuty, Julianny

Policjanci ujawnili niezgodny z przepisami transport odpadów budowlanych

czwartek, 12.7.2018 16:55 , komentarze: 1 , odsłony: 955
kategorie artykułu:

Policjanci z Wrocławia wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska ujawnili transport odpadów budowlanych prowadzony niezgodnie z przepisami. Funkcjonariusze skontrolowali 3 naczepy z odpadami, które znajdowały się na terenie jednej z firm we Wrocławiu. Z przeprowadzonych ustaleń wynika, że zgodnie z przepisami pojazdy te powinny pokonać trasę z Anglii do Polski i trafić bezpośrednio do Chorzowa. Po wstępnych badaniach ładunku nie stwierdzono niebezpieczeństwa dla ludzi i środowiska. Obecnie policjanci wspólnie z prokuraturą szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej oraz Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska przeprowadzili kontrole pojazdów, pod kątem przewożonych ładunków i zachowania procedur transportowych. W wyniku działań operacyjnych ujawnili transport odpadów budowlanych prowadzony niezgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze na terenie jednej z firm we Wrocławiu skontrolowali 3 naczepy z odpadami, które do Polski trafiły z Anglii. Po ujawnieniu ładunku pojazdy zostały zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Następnie funkcjonariusze dokładnie sprawdzili dokumentację przewozową. Według niej ustalili, że przewóz materiałów miał odbywać się bezpośrednio z Anglii do Chorzowa, do firmy zajmującej się utylizacją odpadów. W związku z tym wrocławscy policjanci na bieżąco byli w kontakcie z funkcjonariuszami z Chorzowa wymieniając się informacjami w tym zakresie.

Na całe szczęście po wstępnych badaniach ładunku okazało się, że odpady nie stanowią zagrożenia dla ludzi i środowiska naturalnego. Obecnie policjanci i prokuratura wyjaśniają wszystkie  okoliczności w tej sprawie.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


czwartek, 14.2.2019 09:09
2
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki