komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 16 stycznia 2019

Marcelego, Włodzimierza

Policjanci przypadkowo odzyskali skradziony samochód

czwartek, 7.6.2018 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 706
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Wrocławia, podczas nocnej służby w rejonie Grabiszynka, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowej Hondy. Podczas sprawdzenia policjanci ujawnili, że numery znajdujące się na tablicach rejestracyjnych pojazdu i te na naklejce kontrolnej są inne. Dalsze czynności funkcjonariuszy doprowadziły do ujawnienia faktu, że samochód został skradziony z parkingu i obecnie szukają go policjanci z Dzierżoniowa. Mężczyzn mogących mieć związek z kradzieżą policjanci przewieźli na komisariat, by wykonać dalsze czynności, a auto zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Zdjęcie ilustracyjne/Doba.pl

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolując w nocy rejon Grabiszynka, zauważyli osoby przemieszczające się osobową Hondą. Na ulicy Hallera zatrzymali pojazd do kontroli i podczas sprawdzania dokumentów oraz stanu technicznego, policjanci zauważyli, że numery na tablicach rejestracyjnych nie są zgodne z numerami na nalepce kontrolnej samochodu. Ciąg liter i znaków był całkowicie różny w obu przypadkach.   

Mundurowi postanowili wyjaśnić tą niezgodność i sprawdzili nr VIN, który odczytali z tabliczki na stałe przytwierdzone do karoserii pojazdu.   

Po weryfikacji w systemach policyjnych, mobilny terminal wykazał, że pojazd o takim numerze został skradziony na jednym z parkingów i obecnie poszukują go policjanci z Dzierżoniowa.  Funkcjonariusze rozpytali osoby podróżujące samochodem, czy wiedzą coś o takim fakcie. Wtedy okazało się, że pożyczyli auto od znajomego. Na miejsce, po krótkiej chwili przyjechał domniemany właściciel pojazdu. Był to 29-letni obywatel Ukrainy, który oświadczył policjantom, że samochód kupił 10 dni wcześniej. Podczas zakupu nie był jednak świadomy, że auto pochodzi z przestępstwa. Policjanci zabezpieczyli poszukiwany samochód, a osoby mogące mieć związek z jego kradzieżą przewieźli na komisariat.   

Obecnie funkcjonariusze nadal prowadzą czynności procesowe w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


niedziela, 13.1.2019 10:13
1
Praca na GoWork
Praca na GoWork
New-House
Sklep AZE
monitoring GPS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Teagle
Kserokopiarki
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki