komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 24 marca 2019

Marka, Gabriela

Policjanci po służbie zatrzymali sklepowego złodzieja

wtorek, 8.1.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 617
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, będąc na zakupach w jednym z marketów na ternie Oleśnicy, zauważyli jak jeden z klientów kradnie towar i opuszcza sklep. Bez chwili zwłoki, podjęli skuteczne działania i zatrzymali podejrzanego o kradzież mienia mężczyznę, który chwilę wcześniej przeszedł przez linię kas. Miał przy sobie pięć opakowań markowej kawy o wartości ponad 250 złotych. Dalsze czynności z jego udziałem wykonali już miejscowi policjanci, będący aktualnie w służbie. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Do zdarzenia doszło w jednym z dyskontów handlowych na terenie Oleśnicy. Policyjne małżeństwo z wrocławskiej komendy miejskiej, będąc w czasie wolnym od służby, zauważyło mężczyznę pakującego pośpiesznie opakowania z kawą. Chwilę później, korzystając z dużego ruchu, opuścił on sklep nie płacąc za towar.

Funkcjonariusze zareagowali natychmiast i już poza obiektem zatrzymali sprawcę kradzieży. Jak się okazało, 30-latek ukradł pięć opakowań markowej kawy o wartości ponad 250 złotych.

Kolejne czynności w tej sprawie, wykonywali będący w służbie, policjanci z powiatu oleśnickiego. Towar powrócił do dalszej sprzedaży, a mężczyzna za kradzież został ukarany w postępowaniu mandatowym.

Spostrzegawczość oraz szybkie działanie policyjnej pary, doprowadziły do tego, że podejrzany 30-latek, poniósł odpowiedzialność za swój czyn.

Przypomnijmy, że za kradzież mienia o wartości do 500 złotych, w świetle obowiązujących przepisów, sprawcy grozić może wysoka grzywna, kara aresztu lub ograniczenia wolności do jednego miesiąca. Natomiast, gdy wartości skradzionych przedmiotów przekroczy wymienioną kwotę, sprawcy grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


środa, 20.3.2019 17:03
poniedziałek, 18.3.2019 17:33
1
piątek, 15.3.2019 08:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki