komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 7 czerwca 2020

Roberta, Wieslawa


Policjanci eskortowali do szpitala rodzącą kobietę!

środa, 8.4.2020 15:09 , komentarze: 0 , odsłony: 516
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze drogówki, kończąc obsługę zdarzenia drogowego na ulicy Średzkiej, zostali zaczepieni przez kierującego Renault. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany i poprosił policjantów o pomoc w szybkim przejeździe do jednego z wrocławskich szpitali. Jak się okazało, jego żona zaczęła rodzić. Policyjny pilotaż zakończył się sukcesem, a rodząca kobieta po kilku minutach trafiła pod opiekę medyków. Na świat przyszedł trzeci syn tego małżeństwa. Rodzice zdradzili, że dadzą mu na imię Natan. Małemu Natanowi wrocławscy policjanci życzą wszystkiego dobrego!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu obsługiwali zdarzenie drogowe na ulicy Średzkiej. Pod koniec sporządzania przez nich dokumentacji, na wysokości radiowozu, zatrzymał się kierujący osobowym Renault. Wyraźnie zdenerwowany mężczyzna poinformował policjantów, że jego żona rodzi i potrzebują jak najszybciej dostać się do jednego z wrocławskich szpitali. Ten znajdował się na drugim końcu miasta, bo na ul. Chałubińskiego. Mężczyzna obawiał się, że jadąc przez centrum Wrocławia w godzinach popołudniowych, może nie zdążyć na czas.

Funkcjonariusze podjęli natychmiastową decyzję o eskorcie przyszłych rodziców do Kliniki Ginekologi i Położnictwa na ulicy Chałubińskiego. Służyć i chronić to jeden z podstawowych obowiązków mundurowych. Poinformowali zatem kierującego o środkach bezpieczeństwa, jakie musi zachować podczas przejazdu i przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych ruszyli w stronę szpitala. Przejazd do kliniki trwał zaledwie kilkanaście minut.

Przyszła mama została przekazana w ręce medyków, a jej mąż podziękował mundurowym za pomoc. Mężczyzna zdradził jeszcze mundurowym, że na świat przyjdzie ich trzeci syn, który będzie miał na imię Natan.

Cała historia kończy się szczęśliwie i to nie pierwszy raz, kiedy policjanci biorą udział w tego typu przejazdach. Małemu Natanowi życzymy wszystkiego dobrego!

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele