komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 23 lutego 2019

Romany, Damiana

Policjanci aresztowali kolejnego członka gangu samochodowego z Dolnego Śląska!

wtorek, 9.10.2018 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 822
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili miejsce pobytu i zatrzymali kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej, legalizującej kradzione pojazdy i wyłudzającej odszkodowania komunikacyjne. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Do chwili obecnej, w wyniku prowadzonych działań, policjanci ustalili i zatrzymali już łącznie 39 podejrzanych. Straty powstałe w wyniku działalności grupy, to nie mniej niż 4 miliony złotych.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej o zasięgu krajowym, zajmującej się legalizowaniem pojazdów pochodzących z przestępstw i wyłudzeniami odszkodowań komunikacyjnych na szkodę różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Straty powstałe w wyniku działalności grupy, to nie mniej niż 4 miliony złotych.

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych, policjanci zajmujący się tą sprawą, wytropili i zatrzymali kolejnego podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 33 – letni mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Dolnośląscy policjanci namierzyli poszukiwanego w Krakowie.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został przewieziony przez funkcjonariuszy do Wrocławia i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał szereg zarzutów związanych z przestępczą działalnością, w tym udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Następnie zatrzymany trafił do aresztu śledczego na okres 3 miesięcy na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, w celu wykonania dalszych czynności procesowych z jego udziałem 

Do chwili obecnej policjanci ustalili i zatrzymali łącznie 39 podejrzanych. Zabezpieczono majątek należący   do podejrzanych w kwocie blisko 50 tys. złotych oraz odzyskano mienie o wartości 500 tys. złotych.

/KWP Wrocław

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 18.2.2019 09:33
czwartek, 14.2.2019 09:09
2
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele