komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 21 marca 2019

Lubomira, Benedykta

Policja zatrzymała 57-latka. Włamywał się do domów jednorodzinnych

wtorek, 1.1.2019 14:13 , komentarze: 1 , odsłony: 1131
kategorie artykułu:

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu wrocławskiego, podejrzanemu o włamania do jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Czynności mające na celu przeciwdziałanie tego typu przestępstwom, policjanci prowadzili już jakiś czas. Tym razem interweniowali tuż po włamaniu. Funkcjonariusze, po rozmowie z mieszkańcami, sprawdzili podejrzany pojazd, który stał zaparkowany niedaleko miejsca przestępstwa i kontrolowali pozostały teren. Chwilę później mężczyzna, który próbował nim odjechać, na widok policjantów podjął dalszą próbę ucieczki pieszo - został zatrzymany przez policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze, jest on sprawcą co najmniej 3 włamań do domów. 57-latek usłyszał już zarzuty w tych sprawach, a sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Siechnicach otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy. Policjanci od razu pojechali na miejsce, żeby podjąć interwencję oraz zabezpieczyć miejsce zdarzenia. 

Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowy z mieszkańcami oraz właścicielem okradzionego domu. Wynikało z nich, że ktoś nieznajomy w niedużej odległości zaparkował samochód, którego żaden z mieszkańców nie rozpoznawał.

Policjanci postanowili sprawdzić pojazd. Był on zamknięty i nikogo w pobliżu nie było, więc mundurowi zaczęli też sprawdzać pobliski teren. Po krótkim czasie ktoś jednak do niego wsiadł i chciał się szybko oddalić. Funkcjonariusze postanowili jechać za pojazdem. Osoba kierująca, na widok radiowozu zaczęła gwałtownie przyspieszać. Policjanci włączyli wobec tego sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby zatrzymać samochód. Kierowca jednak zignorował polecenie i zaczął uciekać.

Agresywna jazda mężczyzny zakończyła się uderzeniem w inne zaparkowane auto oraz ogrodzenie sklepu. Mężczyzna wysiadł z pojazdu i próbował kontynuować ucieczkę pieszo. Policjanci szybko go obezwładnili i zatrzymali. 

57-latek próbował tłumaczyć, że jego zachowanie spowodowane było nieposiadaniem uprawnień do kierowania pojazdami. Wersja kierowcy nie zwiodła jednak funkcjonariuszy, którzy znaleźli w pojeździe mężczyzny przedmioty mogące służyć do włamania. Były to m.in. metalowe wybijaki oraz dłuto. Mężczyzna ten twierdził, że jest to jego standardowe wyposażenie samochodu.

W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili także biżuterię, która została rozpoznana, jako skradziona podczas włamania.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. 
Policjanci na bazie zgromadzonych materiałów, udowodnili 57-latkowi na chwilę obecną, włamania do 3 domów jednorodzinnych. 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu tymczasowego. Grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Sam na pewno nie był. Złapać pozostałych i ręce pod
środa, 02.01.2019 16:43 autor: Ofkf

środa, 20.3.2019 17:03
poniedziałek, 18.3.2019 17:33
1
piątek, 15.3.2019 08:30
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele