Podziękuj swoim sąsiadom na Dzień Sąsiada

poniedziałek, 10.5.2021 14:51 201 0

Ostatni rok dowiódł, jak ważne jest sąsiedztwo i dobre relacje z sąsiadami, które powinny być odpowiednio pielęgnowane. Jak to zrobić? Propozycję ma Strefa Kultury Wrocław zapraszając do udziału w specjalnej akcji na zbliżający się Dzień Sąsiada! Wykorzystując przygotowane specjalnie na tę okazję pakiety, będzie można podziękować swoim sąsiadom za dotychczasową pomoc i okazane wsparcie. 

Obchodzony pod koniec maja w całej Europie Dzień Sąsiada to święto lokalnych społeczności i sąsiedzkich więzi, które zwłaszcza przez ostatnie 12 miesięcy miały ogromny wpływ na nasze życie. Wiele osób otrzymało lub ofiarowało swoją pomoc – czy to poprzez wsparcie przy robieniu zakupów, pomoc w opiece nad dziećmi lub wyprowadzanie czworonoga na spacer, czy też dzieląc się domowymi wypiekami, wspólnie dbając o przyblokowy ogródek lub po prostu dodając sobie otuchy. – Dzień Sąsiada to idealny moment, żeby docenić i wyróżnić to, co zrobili dla nas bohaterowie z naszego najbliższego otoczenia. Dlatego też na zbliżające się święto zachęcamy, by im podziękować – za pomoc, wsparcie, albo za samą obecność! mówią organizatorzy akcji. 

Podziękuj sąsiadom

Każdy, kto dołączy do akcji programu Sąsiadujemy, bezpłatnie zamówić może specjalny sąsiedzki zestaw, którego zawartością będzie można podzielić się z innymi. Każda z paczek zostanie przygotowana w taki sposób, by skorzystać z niej mogła więcej niż jedna osoba – w środku znajdzie się para sadzonek, które idealnie nadadzą się do hodowania w mieszkaniu lub na balkonie, cztery nasienne kule do wykorzystania np. w przydomowej rabacie oraz poradnik dla początkujących ogrodników. Do zestawów trafi też wyjątkowy prezent-niespodzianka przeznaczony dla najmniejszych, skrzydlatych sąsiadów oraz pocztówki, na których samodzielnie będzie można wypisać własne życzenia i podziękowania. 

– Drugi rok z rzędu obchodzimy Dzień Sąsiada w zdalnej formule. Dzięki temu bez wychodzenia z domu może dołączyć do nas każda chętna osoba mieszkająca w dowolnej części miasta. Dodatkowo wspólne świętowanie rozciągamy nie na jeden, a na kilka dni! – dodają organizatorzy. 

Zgłoś się już dziś!

Osoby, które chcą obdarować swoich sąsiadów, mogą zgłosić swój udział do 20 maja przez formularz internetowy (http://bit.ly/podziekuj-sasiadom). W nim należy wybrać termin dostawy oraz sposób odebrania zestawu. Paczki dostarczone zostaną w ostatnim tygodniu miesiąca – między 24 a 26 maja. Ze zgłoszeniem nie warto zwlekać – liczba zestawów jest ograniczona. Dostawy realizowane będą na terenie Wrocławia. 

To jednak nie koniec atrakcji, jakie szykowane są na Dzień Sąsiada. W przypadku poluzowania pandemicznych obostrzeń pod koniec maja zespół Sąsiadujemy przygotowuje też muzyczne niespodzianki na trzech osiedlach: Różance, Hubach i Gajowicach. Więcej informacji już wkrótce! 

Widzimy się na podwórku

Sąsiadujemy to program społeczno-animacyjny, który od kilku lat zachęca mieszkańców Kleczkowa, Brochowa, Ołbina i Przedmieścia Oławskiego do poznawania się i budowania sąsiedzkich relacji. Od tego roku do podwórkowych działań włączone zostaną również Huby, Różanka i Gajowice. Obok przygotowań do obchodów Europejskiego Dnia Sąsiada program prowadzi też akcję, w ramach której zachęca mieszkańców do współtworzenia map swoich osiedli. W tym roku nie zabraknie również popularnych spacerów z przewodnikiem Szymonem Maraszewskim oraz kolejnej odsłony Dnia Trójkąta – wielkiego święta Przedmieścia Oławskiego i jego mieszkańców. Więcej informacji o programie znaleźć można na stroniewww.strefakultury.pl/sasiadujemy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz