komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 29 września 2020

Michala, Gabriela

Planujesz urządzić nową kuchnię? Zobacz o czym musisz pamiętać!

piątek, 7.8.2020 08:54 , odsłony: 140
kategorie artykułu:

Plan urządzania czy remontu kuchni wiąże się z koniecznością podejmowania wielu decyzji, których skutki będziesz odczuwać przez najbliższe kilka lat. Nie mogą być to decyzje pochopne i nieprzemyślane – konsekwencje remontu robionego „na szybko” to nie tylko niespełnione oczekiwania, ale często też konieczność ponownego robienia remontu w niedługim czasie. Jak ustrzec się przed takimi sytuacjami? Jak zaplanować remont czy urządzanie kuchni, by była ona nie tylko ładna, ale przede wszystkim funkcjonalna?

Jak przy każdym remoncie, w przypadku urządzania kuchni podstawą jest określenie, co w kuchni należy zmienić. Musisz zdecydować, czy wszystkie meble i sprzęty wymagają zmiany, czy trzeba zmienić podłogę, położyć kafelki na ścianach. Najlepiej skonsultować się z fachowcem, który będzie odpowiedzialny za remont, aby stwierdził, czy istnieje konieczność wymiany instalacji lub przeniesienia układów hydraulicznych. Jeżeli samodzielnie nie umiesz wykonać pomiarów, warto także zlecić to profesjonaliście, aby nie kupić mebli czy sprzętów o niewłaściwym rozmiarze. Musisz zdecydować, czy urządzenia będą wolnostojące czy przystosowane pod zabudowę. Jeżeli decydujesz się na gotowy projektu kuchni upewnij się, że zaproponowane rozwiązanie będą odpowiednie do twojego stylu pracy w kuchni. Jeśli jesteś osobą, która często gotuje, na pewno powinieneś poświęcić więcej czasu na wybór sprzętu AGD.

Jeśli nie masz pomysłu na urządzenie nowej kuchni, potrzebujesz wsparcia lub inspiracji, bardzo pomocne mogą okazać się artykuły w internecie. Na stronach, takich jak np. homelook.pl, znajdziesz wiele pomocnych opisów produktów wraz z rankingami i wyróżnieniem najważniejszych wad i zalet.

To co dla jednego będzie zdecydowanym atutem produktu, innej osobie może całkowicie nie pasować. Zaletą opinii w internecie jest to, że są one pisane przez wiele różnych osób, a każda z nich może zwracać uwagę na coś innego. Kolejną ważną kwestią, która wbrew pozorom bardzo ułatwia pracę w kuchni, jest odpowiednie oświetlenie. Jeżeli nie masz w kuchni okna lub kuchnia ze względu na swoje położenie jest stosunkowo ciemna musisz zadbać, by oświetlenie zapewniało komfort przy przygotowywaniu potraw.

Przy urządzaniu nowej kuchni pamiętaj o aspekcie funkcjonalności w przechowywaniu

Ważną kwestią w kuchni jest tez przechowywanie – aby utrzymywać w kuchni porządek warto zadbać o wystarczającą ilość miejsca na wszystkie urządzenia, garnki, sztućce czy talerze. Jeżeli nie masz też piwnicy bądź odrębnego pomieszczenia, być może musisz też zagospodarować miejsce na przetwory. W kwestii sprzątania powinieneś tez pamiętać o zmywarce, jeżeli planujesz z niej korzystać, a także zlewozmywaku z wygodną, pojemną suszarką do naczyń. Jeżeli chodzi o sprzęty AGD, takie jak lodówka, płyta indukcyjna czy piekarnik, warto zwrócić uwagę na cechy takie jak łatwość w sprzątaniu, komfort użytkowania, energooszczędność czy inne indywidualne preferencje. Najważniejsze jest, by kuchnia po remoncie nie tylko cieszyła oko, ale była też jak najbardziej praktyczna i funkcjonalna. Może to sprawić, że zaczniesz częściej gotować, a codzienne obowiązki domowe staną się dużo łatwiejsze, a nawet przyjemne.

 

 
dzisiaj, 12 godz temu
poniedziałek, 28.9.2020 17:49
poniedziałek, 28.9.2020 13:13
czwartek, 24.9.2020 13:40
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki