Planetarium Kopernika na żywo w Sadkowie

sobota, 2.10.2021 12:08 329 0

Czy w czasie zajęć z Centrum Nauki Kopernik w szkole w Sadkowie będą spadać gwiazdy? Na wypadek, gdyby tak się stało uczniowie na pewno przygotują swoje życzenia. Szkoła weźmie udział w zajęciach e-Planetobus przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Czy gwiazdy mogą na nas spaść?
Już 7 października, dzieci z Zespołu Przedszkolnego w Sadkowie połączą się z Centrum Nauki Kopernik, i przyjrzą się gwiazdozbiorom widocznym na jesiennym niebie. Głównym tematem zajęć będą obiekty poruszające  się po niebie. Głównym tematem zajęć będą niewielkie obiekty poruszające się w Układzie Słonecznym- planetoidy. Uczestnicy i uczestniczki zajęć dowiedzą się, co takie kosmiczne okruchy mają wspólnego ze „spadającymi gwiazdami”. Prowadzący zajęcia edukatorzy i edukatorki z Centrum Nauki Kopernik udowodnią, że aby zostać badaczem lub badaczką kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury.  

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe
Zajęcia zdalne w ramach programu Nauka dla Ciebie powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia.

Internetowe zajęcia dla szkół
Szkoła w Sadkowie będzie jedną z prawie 200 placówek, które w tym roku już skorzystały z jednego z trzech formatów zajęć online. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać do końca bieżącego roku. W ramach programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik – dostępne są nie tylko zajęcia online. Dopóki sytuacja pandemiczna pozwoli wyjeżdżać będzie także Naukobus z mobilną wystawą Eksperymentuj! na pokładzie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)