komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 19 października 2018

Ziemowita, Jana

Piotr Wojtasik pochodzący z Wrocławia nagrał nową płytę!

czwartek, 11.10.2018 07:00 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

8 autorskich kompozycji i doborowe towarzystwo światowych gwiazd jazzu z Bobby’m Few na czele. Album „To whom it may concerne” wybitnego trębacza Piotra Wojtasika to muzyczna podróż w czasie. Podróż, która może zakończyć się kolejnym Fryderykiem.

W tym tygodniu na półki salonów muzycznych trafiła nowa płyta Piotra Wojtasika „To whom it may concern”, która oficjalną premierę miała 28 września. Album jest swoistym podsumowaniem 30-letniej twórczości tego znakomitego kompozytora i wirtuoza trąbki. Piotr Wojtasik stworzył nowy album z jazzmanami, którzy na przestrzeni lat pojawiali się na jego muzycznej drodze. Na płycie występują: Viktor Tóth (Węgry), Sylwestr Ostrowski, Bobby Few (USA, Francja), Joris Teepe (Holandia) oraz John Betsch (USA, Francja). Osiem autorskich kompozycji Piotra Wojtasika zostało napisanych specjalnie z myślą o trasie koncertowej z legendą światowego jazzu – Bobby’m Few.

„To whom it may concern” to angielski zwrot używany do tytułowania oficjalnych pism, oznaczający „do wszystkich zainteresowanych”. Piotr Wojtasik wyjaśnia, że tytuł płyty jest metaforycznym ujęciem filozofii tworzenia muzyki.

– Po jednej stronie jest grupa wykonawców, którzy tworzą to, co czują i następne prezentują to publiczności. Z drugiej strony są artyści, którzy wychodzą na scenę, aby zagrać publiczności to, co chce usłyszeć. My jesteśmy w tej pierwszej grupie. Tytuł jest więc nieco przewrotny, przekorny – tłumaczy muzyk pochodzący z Wrocławia. 

Znany trębacz materiał z najnowszej płyty po raz pierwszy na żywo zaprezentował w Programie Trzecim Polskiego Radia 30 września. Słuchacze docenili występ jego zespołu. „Piękny koncert.” „Granie świetne i płyta zapowiada się znakomita!” – takie komentarze pojawiły się po koncercie na portalach społecznościowych. Podczas występu wielokrotnie nagradzany artysta dziękował m.in. swoim muzykom oraz dwóm mecenasom jazzu, którzy po raz kolejny wsparli finansowo jego projekt: Sławomirowi Lange oraz Bogdanowi Łukaszukowi. 

Piotr Wojtasik docenia rolę mecenasów muzyki, zwłaszcza w gatunkach, które nie podążają za gustami szerokiej publiczności, a – jak mówi, dokonują się z powodu wewnętrznej kreatywnej siły.

Mecenasi są dla nas opiekunami artystycznymi. Wierzą w to, co robimy i pomagają narodzić się efektom naszej twórczości, nie tylko finansowo – wyjaśnia trębacz. 

Piotr Wojtasik (ur. 10 czerwca 1964 r. we Wrocławiu) jest wielokrotnym laureatem Fryderyków: trzykrotnie odbierał statuetkę za najlepszą jazzową płytę roku i dwukrotnie w kategorii jazzowy muzyk roku. W swojej bogatej karierze zdobywał także Mateusze – nagrody muzyczne radiowej Trójki. Piotr Wojtasik nagrywał i koncertował w większości krajów Europy, w Maroku, Izraelu, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach. Jego kompozycje przybierają formę indywidualną, opartą w części na jazzie modalnym z niewielkimi elementami free i muzyki etnicznej. Stale współpracuje z takimi muzykami jak: John Betsch, Joris Teepe, Viktor Tóth, Steven McCraven, Nicolas Simion, Michał Barański, Michał Miśkiewicz, Michał Tokaj. Od lat zapraszany jest do współpracy przez legendarnego saksofonistę Billy’ego Harpera. Gościnnie wziął udział w nagraniu ponad kilkudziesięciu albumów. Na swoim koncie ma 11 autorskich płyt.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
czwartek, 18.10.2018 08:30
wtorek, 16.10.2018 14:17
New-House
Teagle
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Sklep AZE
części Samsung
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
monitoring GPS
Wypożyczalnia osuszaczy