Piłkarze WKS-u robili zakupy do "Szlachetnej Paczki"

czwartek, 11.12.2014 14:45 2324 0

Już trzeci rok z rzędu zawodnicy Śląska Wrocław przed Świętami postanowili sprawić prezent potrzebującej rodzinie. Czteroosobowa delegacja z klubu wybrała się dziś na zakupy, w czasie których gracze WKS-u uzbierali swoją "Szlachetną Paczkę".

Na przedświąteczne zakupy w imieniu całej drużyny Śląska Wrocław udali się Tom Hateley, Krzysztof Danielewicz, Mariusz Idzik i Maciej Pałaszewski. Zawodnicy zielono-biało-czerwonych wyszukiwali rzeczy najpotrzebniejszych, które przydadzą się rodzinie pana Daniela i pani Wiolety w tym wyjątkowym okresie, ale nie tylko.

- Robiliśmy zakupy specjalnie pod nich, pod tę rodzinę, pod ich potrzeby. Wiedzieliśmy dokładnie czego potrzebują, co jest ważne dla ich dzieci, jakie mają rozmiary ubrań. Wybraliśmy to, czego brakuje w ich domu i kupiliśmy specjalnie dla nich - podkreślał Krzysztof Danielewicz, który był zdecydowanym kierownikiem przedsięwzięcia i najsprawniej radził sobie pomiędzy sklepowymi półkami.

- Kupiliśmy herbatę, kawę, ryż, mąkę, odzież, rzeczy dla dzieci, przybory szkolne i inne przedmioty, którymi mogą bawić się podczas świąt. Po prostu małe rzeczy, które sprawią, że ich święta będą choć odrobinę lepsze - dodawał Tom Hateley.

Choć w koszykach dominowały artykuły spożywcze i chemiczne, to wśród zakupów piłkarzy Śląska Wrocław znalazły się również przedmioty, które obdarowana rodzina będzie mogła użytkować przez dłuższy czas. Zawodnicy postanowili m.in. kupić telefon komórkowy dla najstarszej z córek, a także zabawki, które wylądują pod choinką młodszych członków rodziny.

"Szlachetna Paczka" jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku "Szlachetna paczka" jest organizowana czternasty raz. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl darczyńcy wybierają rodziny, dla których chcą przygotować dedykowaną pomoc. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)