komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 17 lipca 2019

Anety, Bogdana

Piłkarski Turniej Wrocław Trophy już za miesiąc!

czwartek, 6.6.2019 15:38 , komentarze: 0 , odsłony: 263
kategorie artykułu:

Już za miesiąc we Wrocławiu wystartuje największy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży w Europie Środkowo-Wschodniej. Wrocław Trophy rozgrywany będzie w dniach 5-7 lipca na Polach Marsowych oraz na stadionie Na Niskich Łąkach. 

W zeszłym roku w turnieju udział wzięły 182 drużyny z 14 europejskich krajów, rozegrano ponad 600 meczów. W tym roku organizatorzy - fundacja Euro-Sportring – przyjęła zgłoszenia od 200 ekip z ponad 20 krajów. Najliczniej reprezentowana będzie oczywiście Polska, a także Czechy i Ukraina. Pojawić mają się także przedstawiciele bardziej egzotycznych państw, jak np. Algierii, Maroka oraz z USA. Rywalizacja toczyć się będzie

w dziesięciu kategoriach wiekowych, jeżeli chodzi o chłopców i dwóch kategoriach dla dziewczynek. Zawody rozpoczną się 5 lipca w piątek, tego dnia planowana jest także uroczysta ceremonia otwarcia, która zorganizowana zostanie na wrocławskim Rynku.

- Dzięki tej ceremonii możemy pokazać uczestnikom turnieju coś więcej niż tylko boiska piłkarskie – mówi Mateusz Zieliński – dyrektor Wrocław Trophy. – Chcemy, żeby nasi goście mieli szansę zobaczyć Wrocław, a także pokazać mieszkańcom naszego miasta, że tak wielka impreza dla dzieci
i młodzieży odbywa się w Stolicy Dolnego Śląska – dodaje Mateusz Zieliński.

Organizatorem Wrocław Trophy jest holenderska fundacja Euro-Sportring. Partnerami: Miasto Wrocław, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. MKS Parasol Wrocław, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Partnerem technicznym turnieju jest firma Zina, a honorowy patronat nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej.

 

Wasze komentarze

piątek, 12.7.2019 12:06
czwartek, 11.7.2019 11:45
środa, 10.7.2019 15:47
czwartek, 20.6.2019 08:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork