komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 29 października 2020

Euzebii, Wioletty

Piknik rekreacyjno-biegowy "Aktywnie na wyścigach"

środa, 30.9.2020 14:49 , komentarze: 0 , odsłony: 125
kategorie artykułu:

Biegi dla malucha i dla dorosłych, warsztaty zumby, jogi, pokazy woltyżerki, straży miejskiej, wyścig z koniem, ognisko i wieczorny koncert to najważniejsze, ale nie jedyne, punkty programu pikniku „Aktywnie na wyścigach”, który w najbliższą sobotę, 3 października, odbędzie się na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice. Organizatorzy – WTWK Partynice i Babie Lato Partynice - zapraszają wszystkich ceniących aktywny tryb życia i zdrowy wypoczynek. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 20:00. Udział we wszystkich punktach programu jest bezpłatny.

Biegi na 200 metrów (dla malucha) oraz na dystansie 5 km (dla dorosłych) to najważniejsze punkty pikniku rekreacyjno-biegowego na wrocławskich Partynicach. Uczestnicy rywalizować będą na ścieżce pieszo-biegowej wokół toru wyścigów konnych. Każdy z biegów poprzedzony będzie wspólną rozgrzewką prowadzoną przez Rafała Kazimierza – instruktora z wrocławskiej grupy biegowej NOA. Udział w biegach jest bezpłatny, każdy może wziąć w nich udział, nie obowiązują wcześniejsze zapisy, wystarczy przyjść na piknik i pobrać numer startowy.
Organizatorzy przygotowali jeszcze jedną atrakcję biegową - wyścig z koniem ! Najodważniejsi biegacze będą mogli spróbować swoich sił ścigając się z koniem dosiadanym przez strażnika miejskiego na murawie toru wyścigowego. Wyścig odbędzie się na krótkim dystansie, umożliwiającym zaciętą rywalizację.

W sobotę na Partynicach nie tylko biegacze znajdą dla siebie coś interesującego, organizatorzy zadbali również o atrakcje towarzyszące. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w pokazowych warsztatach jogi, zumby oraz w kursie pierwszej pomocy prowadzonym przez oddział Straży Miejskiej. Najmłodsi będą mogli skorzystać z bezpłatnych jazd na kucykach.
Organizatorzy przygotowali również mobilne punkty do głosowania na projekty zgłoszone do tegorocznego WBO. Wśród nich znalazł się projekt oświetlenia ścieżki pieszo-biegowej, na której będą rywalizować biegacze, więc ci którzy jeszcze nie zagłosowali, będą mogli to zrobić na Partynicach.

Przez cały dzień działać będzie strefa zdrowia, w której uczestnicy będą mogli liczyć na bezpłatne konsultacje z dietetykami, trenerami oraz fizjoterapeutami, pomiary składu ciała i masaże.
Dla najmłodszych uczestników pikniku animatorzy przygotowali zestaw ciekawych zabaw i konkursów

Jako że październikowe wieczory nie należą do najcieplejszych, o godz. 18:00 zapłonie ognisko, przy którym będzie można się ogrzać i upiec kiełbaskę. Natomiast finałem pikniku będzie koncert Oli Turoń i Macieja Knopa – artyści zaprezentują repertuar muzyczny z pogranicza soul, jazz i muzyki popularnej w przygotowanych na duet aranżacjach.

Aktywnie na wyścigach – piknik rekreacyjno-biegowy
3 października (sobota) godz. 11:00 – 20:00
miejsce wydarzenia: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, teren przy stawie i ogródku Babie Lato Partynice

Wstęp wolny

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki