komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 21 kwietnia 2019

Anzelma, Bartosza

Pijany 39-latek z siekierą próbował dostać się na strych. Musieli interweniować policjanci

wtorek, 30.10.2018 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 497
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci w środku nocy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie niszczącym siekierą drzwi w jednym z budynków mieszkalnych. Jak się okazało, agresor chciał wejść na strych. Został przez funkcjonariuszy zatrzymany i przewieziony na komisariat. 39-latek był mocno nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 4 promile alkoholu. Odpowie teraz za zniszczenie mienia, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny z wrocławskiej policjanci tuż przed północą otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który przy pomocy siekiery niszczył drzwi wejściowe na strych. Natychmiast skierował tam funkcjonariuszy Wydziału Prewencji i Patrolowego, którzy na sygnałach szybko przemieścili się w rejon Grabiszynka.  

Na miejsce zastali zgłaszającego, który w skrócie opowiedział im o okolicznościach całego zajścia. Człowiekiem z siekierą okazał się nietrzeźwy sąsiad. Mieszkał w tym samym budynku i na chwilę obecną, nie wiadomo dlaczego, w środku nocy chciał pilnie otworzyć drzwi i to przy użyciu tak drastycznych metod.

Policjanci potwierdzili zniszczenia, ale mężczyzny nie było na miejscu. Miał się wcześniej oddalić z miejsca. Funkcjonariusze od razu zaczęli sprawdzać teren wokół budynku w poszukiwaniu agresywnego mężczyzny.

Po kilku chwilach, powrócił on do budynku i ponownie próbował „otwierać” drzwi na strych. Tym razem nie zdołał jednak umknąć. Policjanci błyskawicznie pojawili się na ostatnim piętrze budynku i stanęli przed 39-latkiem z siekierą w ręku, który był mocno nietrzeźwy.  Policjanci skutecznie go obezwładnili i odebrali ostre narzędzie.

Już w kajdankach pojechał wraz z funkcjonariuszami na Komisariat Policji Wrocław - Grabiszynek. Tam sprawdzono jego stan trzeźwości i okazało się, że 39-latek ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

W związku ze stanem w jakim się znajdował trafił do Wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym, gdzie miał czas dojść do siebie i przemyśleć swoje zachowanie.  Odpowie teraz za zniszczenie mienia a grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 15.4.2019 09:25
2
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork