komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 16 lutego 2019

Danuty, Julianny

Pijany 14-latek pobił i okradł starszego mężczyznę

czwartek, 9.8.2018 15:08 , komentarze: 3 , odsłony: 1452
kategorie artykułu:

Sąd dla nieletnich zajmie się sprawą nastolatka podejrzanego o udział w napadzie rabunkowym. Doszło do niego w jednej z piwnic na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że 14-latek pobił i ukradł telefon 60-latkowi. Działał wspólnie z innym mężczyzną. Chwilę później dzielnicowi zauważyli młodego człowieka, który na ich widok, zaczął uciekać. Po chwili był już zatrzymany i wtedy okazało się, że jest to nieletni sprawca rozboju, przebywający aktualnie na przepustce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Został on przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna, natychmiast po otrzymaniu informacji o rozboju pojechali na jedno z wrocławskich osiedli.

Na miejscu czekał zgłaszający. Miał na ciele widoczne ślady, mogące świadczyć o pobiciu. 60-latek oświadczył, że został zaatakowany w piwnicy budynku wielorodzinnego, przez nastolatka i innego mężczyznę. Dodał, że młody człowiek ukradł mu telefon komórkowy i uciekł.

Chwilę później, podczas rozmowy z poszkodowanym, policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który szedł ulicą. Na widok policjantów zaczął uciekać. Funkcjonariusze od razu podjęli pościg i zatrzymali 14-latka.

Młody człowiek był bardzo pobudzony, szarpał się i próbował wyrwać. Jego wygląd i ubrania wyraźnie nosiły ślady wcześniejszej bójki.

Poszkodowany mężczyzna potwierdził, że zatrzymany przez policjantów młodzieniec jest sprawcą zdarzenia.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze odzyskali też skradziony telefon. O zdarzeniu poinformowali matkę 14-latka, która oświadczyła, że jej syn przebywa obecnie na przepustce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

14-latek był pod wpływem działania alkoholu. Badanie wykazało prawie promil w jego organizmie. Chłopak został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka.  Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania drugiego sprawcy napadu. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

I na 100%dostanie
czwartek, 09.08.2018 22:23 autor: Boss
Powinnien dostac pała po lbie
czwartek, 09.08.2018 15:42 autor: Njj

czwartek, 14.2.2019 09:09
2
poniedziałek, 11.2.2019 08:40
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele