komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

Pierwszy etap badań himalaistów we wrocławskim szpitalu Vratislavia Medica

wtorek, 6.8.2019 14:00 , komentarze: 0 , odsłony: 891
kategorie artykułu:

Próba wysiłkowa, densytometria czy analiza układu nerwowo-mięśniowego – to tylko niektóre z badań diagnostycznych,  które w szpitalu Vratislavia Medica przeszli członkowie kadry programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Wszystko to w ramach współpracy z wrocławską placówką i przygotowań do kolejnych wypraw unifikacyjnych. 

Pierwsze badania przeszli już Piotr Tomala, Rafał Fronia, Marcin Kaczkan, Piotr Hercog oraz Oswald Rodrigo Pereira. Zawodnicy poddali się kilkugodzinnej diagnostyce. Specjaliści z Vratislavia Medica sprawdzili wspinaczy między innymi pod kątem sprawnościowym i wydolnościowym. Przeprowadzone badania pozwolą na ocenę kondycji himalaistów oraz umożliwią monitorowanie ich stanu zdrowia po wyprawach wysokogórskich.

Kolejni członkowie programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera pojawią się w placówce jeszcze w sierpniu. Wszystko po to, aby przygotować sportowców do wypraw unifikacyjnych, 
a docelowo do przyszłorocznej zimowej wyprawy na K2. 

- We współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu dla himalaistów przygotowane zostały pakiety zabiegów i badań, niezbędnych przy wyprawach wysokogórskich. Będą one realizowane zarówno przed wylotem na konkretne ekspedycje, jak i po powrocie zawodników z gór wysokich – mówi Anna Rogowska, prezes Vratislavia Medica. 

- Po wyprawie mamy w planach kolejny cykl badań, aby móc sprawdzić w jakim stanie jest nasze zdrowie i nad czym musimy popracować – mówi Piotr Tomala, kierownik programu PHZ.  - Cieszymy się, że zostaliśmy objęci tak kompleksowym i profesjonalnym wsparciem i opieką ekspertów, a tym samym możemy sprawdzić, czy jesteśmy gotowi na zdobywanie kolejnych szczytów – dodaje Tomala.

 

Wasze komentarze

sobota, 1.8.2020 08:40
piątek, 24.7.2020 10:28
piątek, 24.7.2020 12:33
środa, 22.7.2020 18:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki