komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 17 lutego 2019

Aleksego, Zbigniewa

Partia Razem chce autobusu do każdej wsi na Dolnym Śląsku

czwartek, 11.10.2018 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 485
kategorie artykułu:

Na konferencji prasowej działacze Partii Razem przedstawili swój program transportowy dla Dolnego Śląska. Jak sami podkreślają, ich priorytetem jest transport zbiorowy, z naciskiem na rozwój sieci połączeń autobusowych.

- 14 milionów Polaków nie ma na co dzień dostępu do transportu publicznego. Ten problem dotyka tysięcy ludzi na Dolnym Śląsku - mówiła Magdalena Owczarek, startująca z pierwszego miejsca do Sejmiku Wojewódzkiego w powiatach podwrocławskich. - Do wsi Olszówka w powiecie oleśnickim nie dojeżdża żaden autobus. W innej wsi znam emerytowaną panią, która musi łapać autostopa za każdym razem, gdy chce zrobić zakupy. Jeśli chcemy województwa zrównoważonego, musimy stworzyć gęstą i funkcjonalną sieć połączeń, a nie skazywać ludzi na samochody.

Wśród rozwiązań, które Partia Razem chce wprowadzić na poziomie wojewódzkim, znajdują się plany doprowadzenia transportu publicznego do każdej miejscowości aż do poziomu wsi sołeckiej i dalszy rozwój kolei. Zamierzają stworzyć również wspólny rozkład jazdy dla całego województwa, co oznaczałoby, że w dowolnej dworcowej kasie na Dolnym Śląsku można byłoby kupić bilet do każdej miejscowości.

- Do mojej rodzinnej wsi nie dojeżdża żaden autobus, gdy byłem młodszy, to przez to niestety nie mogłem grać w piłkę nożną w lokalnym zespole, ponieważ znajdował się on w pobliskim miasteczku - mówił Dawid Białek, startujący z drugiego miejsca do sejmiku.  - Dziś z podobnymi problemami spotykają się nie tylko młodzi sportowcy, ale także osoby starsze, które muszą dostać do lekarza, czy wielodzietne rodziny chcące zabrać dzieci na basen. Brak dogodnego transportu wyklucza znaczną część mieszkańców gminy z dostępu do edukacji, kultury oraz ochrony zdrowia.

Działacze podkreślili, że rozwój transportu publicznego to podstawa do stworzenia województwa zrównoważonego, a także inwestycja dla regionu.

 

Wasze komentarze


piątek, 15.2.2019 15:59
czwartek, 14.2.2019 11:00
środa, 13.2.2019 10:01
środa, 13.2.2019 09:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki