Otwarto przejście dla pieszych i ścieżkę rowerową na Świdnickiej

piątek, 9.1.2015 10:24 3029 0

W nocy z czwartku na piątek otwarto przejście dla pieszych i ścieżkę rowerową na skrzyżowaniu Świdnickiej z Bogusławskiego.

Zamontowano również sygnalizację dla kierowców jadących w stronę centrum. Światła są zsynchronizowane z tymi głównymi na skrzyżowaniu Świdnicka/Piłsudskiego. 

Inwestycja polegała na budowie osygnalizowanego przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego przez ulicę Świdnicką na wysokości ulicy Bogusławskiego, remontu chodnika po stronie urzędu oraz przebudowy i wydłużenia peronu przystankowego.

- Nowa organizacja ruchu przewiduje zmianę kierunku ruchu na Bogusławskiego od Świdnickiej do Komandorskiej. Lokalizacja przejścia dla pieszych wymogła odwrócenie kierunku na wspomnianym odcinku ulicy tak, że przejazd będzie możliwy wyłącznie w relacji do Komandorskiej - tłumaczy Ewa Mazur z wrocławskiego ZDiUM-u.

Widok z 8 stycznia z godz. 23.00

Przejście dla pieszych i ścieżka rowerowa znacznie skróci czas przejazdu/przejścia z okolic urzędu przy Zapolskiej czy pubów "pod nasypem" przy Bogusławskiego do przystanku na Świdnickiej. Dotychczas, aby dotrzeć na przystanek tramwajowy, trzeba było nadłożyć drogi i przejść na światłach na skrzyżowaniu Świdnicka/Piłsudskiego albo Świdnicka/Swobodna.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)