Oszuści znowu podszywają się pod pracowników wodociągów

piątek, 3.12.2021 10:33 354 0

Informację o tego typu zdarzeniu policjanci otrzymali 1 grudnia i okazało się, że osoba podająca się za pracownika wodociągów, została wpuszczona do jednego z prywatnych mieszkań przez seniorkę z Wrocławia. Gdy 88-latka na prośbę „fachowca” poszła odkręcić wodę w łazience, kolejna osoba weszła do środka i skradła pieniądze znajdujące się w pokoju obok. W związku z tym zdarzeniem policjanci ponownie apelują o wyjątkową ostrożność i bezwzględne niewpuszczanie do swoich domów osób nieznajomych, nie sprawdzając wcześniej, kim one są. 

88-latka, która padła ofiarą kradzieży, wpuściła do swojego mieszkania mężczyznę podającego się za pracownika wodociągów. Oszust twierdził, że usuwa powstałą w budynku awarię i musi sprawdzić przepływ wody w kuchni oraz łazience. Kiedy kobieta poszła odkręcić wodę i obserwowała, jak leci z kranu, niestety do mieszkania weszła inna osoba, która skradła pieniądze z jednego z pomieszczeń.

Seniorka dopiero po zakończeniu wizyty nieznajomych zauważyła, że zniknęły jej oszczędności i wtedy zaalarmowała Policję. Łupem oszustów padła gotówka w kwocie tysiąca złotych.

źródło: kMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)