komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 14 grudnia 2019

Alfreda, Izydora

Odszkodowania za wypadek w pracy i wypadek samochodowy w UK - jak uzyskać?

piątek, 29.11.2019 10:14 , odsłony: 189
kategorie artykułu:

Każdy pracownik, który ucierpiał w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych powinien otrzymać adekwatne do tego odszkodowanie. Jeśli padłeś ofiarą jakiegokolwiek wypadku, będąc w pracy za granicą i nie wiesz w jaki sposób ubiegać się o pomoc, zwróć się do jednej z kancelarii prawniczych specjalizujących się w tego rodzaju sprawach. 

Kiedy możesz uzyskać odszkodowanie za wypadek w UK? 

O odszkodowanie w UK możesz starać się zawsze, jeśli doszło do niego nie z Twojej winy, a w wyniku:

 • pracy na wadliwej maszynie;
 • zaniedbań ze strony innego pracownika;
 • konieczności wykorzystywania narzędzi, które w jakiś sposób zagrażały Twojemu bezpieczeństwu bądź nie były w pełni sprawne;
 • polecenia przełożonego, które doprowadziło do wypadku;
 • poślizgnięcia się na śliskiej powierzchni lub śmieciach;
 • zajścia innych sytuacji, w których doszło do wypadku nie z Twojej winy.

Wielka Brytania i prawo, które w niej obowiązuje daje gwarancje bardzo wysokiego poziomu ochrony pracowników, którzy ucierpieli z powodu jakiegokolwiek wypadku. Za wszelkie szkody, która dana osoba poniosła w wyniku działań osób postronnych należy się jej odszkodowanie.  
Istnieje kilka ważnych kwestii, które trzeba wypełnić, aby otrzymać odszkodowanie w związku z takim wypadkiem. Na wstępie trzeba przede wszystkim udowodnić, że wypadek był związany z działaniem osób trzecich. Jeśli było inaczej, istotne są także inne zupełnie niezależne od poszkodowanego przyczyny zajścia. Bardzo ważne jest przy tym, aby wykazać, że poszkodowany dostosował się do wszystkich obowiązujących przepisów i wypełniał swoje obowiązki w należyty sposób, mimo tego padł ofiarą wypadku. 

Odszkodowanie za wypadek w pracy w UK

Każdy poszkodowany w pracy pracownik według brytyjskiego prawa ma zapewnione prawo do tego, aby ubiegać się o odszkodowanie w czasie 3 lat od zajścia tego wypadku. Jeśli w tym czasie dany pracownik nie zdecyduje się wykonać pewnych kroków w tym kierunku, utraci taką możliwość. Może się on starać o uzyskanie świadczenia w momencie, gdy:

 • pracodawca nie przeszkolił Cię nim rozpocząłeś wykonywanie swojej pracy;
 • pracodawca nie zapewnił Ci odpowiedniego sprzętu do pracy, w tym właściwej ochrony;
 • miejsce, w którym zlecono Ci wykonywanie pracy nie zostało przygotowane w odpowiedni sposób tak, aby móc tam bezpiecznie wykonywać powierzone nam obowiązki;
 • wypadek miał miejsce na terytorium UK;
 • zaniedbania czy błędy nie powstały z Twojej winy.

Poszkodowani nie zawsze mają świadomość tego, czy przysługuje im prawo do uzyskania odszkodowania. Ich wątpliwości wiążą się z tym, że często są zatrudniani na różne okresy czasowe lub na różne umowy. O odszkodowanie za wypadek w pracy w Wielkiej Brytanii można się starać, jeśli:

 • jest się zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, jak też wtedy, gdy pracuje się z tytułu kontraktu bądź umowy, zawartej z agencją pośrednictwa;
 • jeszcze nie zdążyłeś podpisać umowy z pracodawcą, a ten nie opłacił jeszcze Twoich składek zdrowotnym, ale już wykonujesz na jego rzecz pracę;
 • gdy w pewnym stopniu (max. do 50%) przyczyniłeś się do zajścia, ale pozostała odpowiedzialność leży po stronie Twojego pracodawcy.
 • sam odniosłeś obrażenia w wypadku, bądź ucierpiał na nim Twój dobytek.

Szansę na pozyskanie odszkodowania zwiększasz, jeśli w pełni dopełnisz wszystkich formalności, związanych z dokumentowanie skutków tego wypadku. Są to między innymi dokumenty, pochodzące z obdukcji poszkodowanego oraz właściwy wpis, znajdujący się w księdze wypadków w Twoim miejscu pracy, którego dokonano w dniu wypadku. Istotne jest także to, aby w trakcie badania lekarskiego po wypadku zaznaczyć, że wszystkie Twoje obrażenia wynikają właśnie z niego. 

Odszkodowanie za wypadek samochodowy w UK 

Jeśli w wypadku samochodowym braliśmy udział jak pasażer to zawsze należy nam się odszkodowanie. Może to być odszkodowanie w UK za uszczerbek na zdrowiu, utratę możliwości zarobkowych i innych strat. Przy czym odszkodowanie zdrowotne należy nam się zawsze, jeżeli tylko odczuwaliśmy jakikolwiek ból, czy dyskomfort powypadkowy. Wówczas należy udać się do lekarza, który spisze odpowiednie dokumenty. Pozostałe kwestie warto zostawić specjalistom, którzy zajmą się za nas wszystkim i pokierują sprawę odpowiednim torem. 

Nieco inaczej wygląda możliwość otrzymania odszkodowania z tytułu wypadku samochodowego w UK, jeśli pełniliśmy rolę kierowcy. Jeżeli wypadek miał miejsce z naszej winy, na pewno nie uda nam się uzyskać z tego tytułu odszkodowania. Jednak, jeśli to my byliśmy poszkodowanymi należy się nam ono tak samo, jak wszystkim pasażerom biorącym udział w danym zdarzeniu. 

Co zrobić po wypadku w UK? 

Jeśli uczestniczyliśmy w jakimkolwiek wypadku na terenie UK przede wszystkim powinniśmy zachować należyty spokój, udać się do lekarza celem wykonania podstawowych badań i zachować wszystkie dokumenty, gdyż mogą okazać się bardzo przydatne w trakcie starań o uzyskanie odszkodowania. 

Jeśli byłeś uczestnikiem wypadku samochodowego w UK, do którego się w żaden sposób nie przyczyniłeś możesz starać się o odszkodowania powypadkowe w UK. Będąc pasażerem, nie musisz martwić się nawet tym, kto spowodował dany wypadek. Aby uzyskać, jak najwyższe odszkodowanie za wypadek samochodowy w UK powinieneś kolejno:

1. Zapisać dane sprawcy wypadku, w tym numer rejestracyjny jego pojazdu oraz jego imię i nazwisko. 

2. Wykonać zdjęcia miejsca, w którym doszło do stłuczki i samochodów, które brały w niej udział. 

3. Dowiedzieć się, czy na miejscu wypadku nie ma zainstalowanych żadnych kamer. 

4. Jak najszybciej zadzwonić do jak najlepszej kancelarii prawnej.

5. Zgłosić się na przeprowadzenie podstawowych badań zdrowotnych.

6. Wezwać na miejsce odpowiednie służby, jeśli ktoś wymaga wsparcia. 

Odszkodowanie za wypadek w pracy w UK przysługuje Ci, jeśli zostałeś pokrzywdzony właśnie w takim wypadku. Aby je uzyskać warto kolejno wykonać następujące czynności: 

1. Donieść o zdarzeniu swojemu przełożonemu i dopilnować, aby zostało ono odnotowanie w specjalnej księdze wypadków.

2. Dokładnie przeczytać raport z danego zajścia w miejscu pracy zanim się go podpisze.

3. Zebrać dane kontaktowe od wszystkich świadków wypadku, jeżeli tacy są.

4. Sprawdzić, czy w miejscu wypadku są umieszczone jakieś kamery.

5. Skontaktować się z wybraną kancelarią prawną. 

6. Udać się do lekarza, celem wykonania obdukcji.

7. Zachować wszystkie ważne dokumenty, w tym dowodów na rzecz wydatków, które poniosłeś w związku z wypadkiem. 

Jeżeli nie uda Ci się zgromadzić wszystkich niezbędnych informacji na temat Twojego wypadku, wciąż należy Ci się odszkodowanie powypadkowe w UK. Przysługującą Ci rekompensatę musi wypłacić właściwy ubezpieczyciel, a nie Twój pracodawca. 

Ile uzyskam z odszkodowania za wypadek?

Najniższe odszkodowania za najdrobniejsze uszczerbki na zdrowiu to kwoty około 3,500 tysiąca funtów, natomiast najwyższe sięgają nawet 100,000 tysięcy funtów.

Ile trwa uzyskiwanie odszkodowania?

Czas, potrzebny na to, aby uzyskać odszkodowania w UK nie jest w żaden sposób odgórnie ustalony. Jednak zazwyczaj tego rodzaju postępowania zajmują około roku, niekiedy w łatwiejszych przypadkach tylko kilka miesięcy. Wyjątkowo udaje się nawet pozyskać odszkodowanie w miesiąc, jednak zdarza się także, że trwa to nawet półtorej roku lub dłużej.

Jak uzyskać odszkodowanie za wypadek w UK? 

Chcąc uzyskać odszkodowanie za jakikolwiek wypadek, który miał miejsce w trakcie naszego pobytu w UK najlepiej skorzystać ze sprawdzonej kancelarii prawniczej, która specjalizuje się właśnie w tego rodzaju sprawach. E-prawnicy to specjaliści od wszelkiego rodzaju odszkodowań za tego rodzaju wypadki. Zgłaszając się do nas uzyskasz:

 • profesjonalną poradę w języku polskim;
 • możliwość uzyskania jak najwyższego odszkodowania w związku z wypadkiem samochodowym lub wypadkiem w pracy UK;
 • naszą pełną dyspozycyjność na każdym etapie Twojej sprawy;
 • brak opłaty typu excess.

Wypadek samochodowy, kolizja, czy wypadek w pracy w UK i odszkodowanie, które w pełni Ci się należy! Zgłoś się do nas już dziś i pamiętaj, że tylko pomagamy Ci odzyskać pieniądze, które już dawno powinny się znaleźć w Twojej kieszeni.
 

DARMOWE PORADY CAŁĄ DOBĘ 24/7

Zadzwoń

Telefon: 0044 203 488 1838

Komórka: 0044 7531 700 400

lub napisz na czacie lub formularzu ze strony

https://www.e-prawnicy.co.uk/

E-Prawnicy, Odszkodowania UK

170 Greenford Road

London, HA13QX

 
piątek, 13.12.2019 14:00
1
czwartek, 12.12.2019 15:29
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele