Znamy datę rozpoczęcia Wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

wtorek, 27.9.2022 14:32 1708 1

Do Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej, ale znana jest już data Wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. To już 15. edycja!

Jak co roku stoiska ustawione będą wokół Rynku, w ciągu ulic Oławskiej i Świdnickiej oraz na placu Solnym. Nie zabraknie świątecznych ozdób, muzyki, słynnego grzanego wina, atrakcji dla dzieci, (Bajkowy Lasek, Świąteczny Wiatrak, Karuzela i inne) oraz straganów z przeróżnymi przedmiotami czy smakołykami. Na placu Solnym stanie bajkowy domek, w którym będzie można skosztować ciepłych dań i grzanego wina.

Jarmark rozpocznie się 18 listopada i potrwa aż do nocy sylwestrowej.

Organizatorzy sprzedawców do zgłaszania się i rezerwowania straganów. Ma być ich około 200. Preferowany asortyment:

  • Artykuły przemysłowe i rękodzieło - ozdoby świąteczne (w tym ozdoby choinkowe), artystyczne wyroby własne, świąteczne artykuły prezentowe, ceramika, biżuteria, mydła i kosmetyki naturalne, ręcznie szyte zabawki z naturalnych materiałów, wyroby regionalne (w tym góralskie), kubki pamiątkowe z nadrukiem, pamiątki, wyroby ze szkła, świece, metaloplastyka.
  • Artykuły spożywcze – regionalne sery i wędliny, pieczywo i wypieki, konfitury, miody, nalewki, wyroby czekoladowe i słodycze, zioła i przyprawy, kawy i herbaty, produkty naturalne i wegańskie. 

Stoiska na jarmarku będą czynne codziennie w godz. 10.00-21.00. Zgłoszenia chętnych do prowadzenia handlu będą przyjmowane do wyczerpania miejsc handlowych. Cena za wynajem zależna jest od miejsca, w którym zlokalizowane jest stoisko.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
Anna
czwartek, 01.01.1970 01:00
Super
Anna wtorek, 27.09.2022 18:28
Super