komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 11 grudnia 2018

Damazego, Waldemara

Nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich

piątek, 7.12.2018 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 142
kategorie artykułu:

9 grudnia (niedziela) wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Wiele ciekawych zmian dotyczy Dolnego Śląska i podróżnych korzystających na co dzień z Kolei Dolnośląskich. 

Największe zmiany związany są z korektą układu linii połączeń. Po rewitalizacji infrastruktury, zostaną uruchomione pociągi do Lubina i Milicza - dwóch dolnośląskich powiatów, które dotychczas były pozbawione dostępu do sieci kolejowej. 

- Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oferta przewozowa Kolei Dolnośląskich każdego roku jest zwiększana oraz jeszcze lepiej dopasowywana do potrzeb pasażerów. Również i w tym roku na wielu dolnośląskich liniach godziny kursowania pociągów ulegną zmianie na korzyść osób codziennie podróżujących do pracy oraz turystów. Sukcesywnie także zwiększamy liczbę połączeń m.in. na trasie Wałbrzych – Jelenia Góra, Lubań Śląski – Wrocław oraz Jelcz Laskowice – Wrocław - mówi Cezary Pacamaj - wiceprezes Kolei Dolnośląskich. 

Po zakończeniu prac remontowych (w czerwcu przyszłego roku) zostanie uruchomione połączenie Lubina z Wrocławiem. Trasę codziennie przemierzać będzie dziesięć par pociągów, w dni robocze - dwa więcej. Czas przejazdu całej trasy wyniesie około godziny i 15 minut, pociągi pojadą co godzinę w szczytach porannych i popołudniowych oraz co dwie godziny poza nimi. Z kolei od 9 grudnia nastąpi również istotna zmiana kursowania pociągów z Sędzisławia w kierunku Czech. Kursujące dotąd wyłącznie w weekendy w sezonie turystycznym, zostaną rozszerzone o codzienne połączenie Lubawki i Kamiennej Góry ze stacją w Sędzisławiu, gdzie będzie możliwa przesiadka w kierunku Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry.  

Wprowadzone zostaną zmiany w ofercie połączeń do Drezna. W odpowiedzi na prośby pasażerów, dotyczące redukcji wykorzystania małopojemnych i awaryjnych niemieckich szynobusów  na odcinku Wrocław – Węgliniec, od nowego rozkładu jazdy połączenie zostanie poddane reorganizacji.

- Niemieckie pojazdy spalinowe dojadą do stacji Węgliniec, gdzie będzie następować komfortowa i szybka przesiadka na pociągi elektryczne Kolei Dolnośląskich jadące w kierunku Wrocławia. Dzięki temu zwiększy się komfort podróży ze względu na nowoczesność oraz zwiększoną pojemność składów. Będzie to również udogodnienie dla osób korzystających z tego połączenia wyłącznie w obrębie Dolnego Śląska.  Pomimo przesiadki, czas podróży ulegnie skróceniu o około 10 minut - dodaje Cezary Pacamaj. 

W najbliższym czasie rozpocznie się również remont kolejnej linii - prawobrzeżnego połączenia  do Jelcza, na części którego - do stacji Wrocław Wojnów - kursowały już w tym roku pociągi Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej. Postępować będzie także elektryfikacja sieci - prace na odcinku Węgliniec - Zgorzelec.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
niedziela, 9.12.2018 11:03
niedziela, 9.12.2018 10:40
biura do wynaj?cia
cz??ci Samsung
Wypo?yczalnia osuszaczy
Teagle
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
monitoring GPS
Sklep AZE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
New-House
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kserokopiarki