komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 17 lutego 2019

Aleksego, Zbigniewa

Nowości na American Film Festival w kinie Nowe Horyzonty

piątek, 5.10.2018 21:06 , komentarze: 0 , odsłony: 385
kategorie artykułu:

Suspiria – nowy film autora Tamtych dni, tamtych nocy – przedpremierowo na American Film Festival. Sprzedaż karnetów trwa jeszcze do najbliższej niedzieli.

Zmysłowe, nasycone erotyką kino to wizytówka Luki Guadagnina, który wkroczył na światowe salony filmem Jestem miłością, a nagrodzonymi m.in. Oscarem za scenariusz Tamtymi dniami, tamtymi nocami ugruntował swoją pozycję. W trakcie tegorocznej odsłony American Film Festival we Wrocławiu widzowie będą mieli okazję zobaczyć Suspirię – jego najnowszy film – niezwykle intensywny, plastyczny koktajl, w którym mieszają się elementy historii inicjacyjnej, kina grozy i opowieści o nierozliczonych krzywdach z przeszłości. Obok laureatki Oscara – Tildy Swinton (Musimy porozmawiać o Kevinie) oraz znanej z oryginalnych Odgłosów Jessiki Harper, zobaczymy plejadę gwiazd młodego pokolenia: Dakotę Johnson (Pięćdziesiąt twarzy Greya), Chloë Grace Moretz (Kick-Ass, American Honey, a na 9. AFF także Złe wychowanie Cameron Post), Mię Goth (Lekarstwo na życie), a także Małgorzatę Belę (Ono).

Jeszcze do najbliższej niedzieli trwa sprzedaż karnetów, akredytacji medialnych i branżowych na AFF. Pełen program festiwalu poznamy we wtorek, 9 października; dwa dni później rozpocznie się sprzedaż pojedynczych biletów.

Wrocławski seans Suspirii to jedyny pokaz przedpremierowy filmu w Polsce.

Suspira w wykonaniu Guadagnina to autorska wariacja na temat legendarnego filmu Daria Argenta, włoskiego mistrza gatunku giallo –krwawego kina grozy. Lata 70., zatopiony w gęstej mgle, podzielony murem Berlin, raz po raz wstrząsany atakami terrorystów z ugrupowania Baader-Meinhof – oto sceneria, w której autor Tamtych dni, tamtych nocy opowiada historię o mrocznej tajemnicy skrywanej przez kadrę i uczennice prestiżowej szkoły tanecznej prowadzonej przez Madame Blanc (Tilda Swinton). Naukę w renomowanej placówce podejmuje Susie Bannion (Dakota Johnson), amerykańska studentka, której przybycie do Niemiec zbiega się z zaginięciem jednej z uczennic. Choć sprawa wydaje się być poważna, kadra dosyć ospale angażuje się w poszukiwania. Z czasem szkołą zaczynają wstrząsać też inne, mrożące krew w żyłach wydarzenia.

Guadagnino potwierdza Suspirią swój status wielkiego stylisty: hipnotyzujące sekwencje taneczne sąsiadują tu z równie fascynującymi co przerażającymi scenami rodem z horroru; całość zaś przyprawiona jest refleksją na temat odkupienia grzechów z przeszłości i rozbudowanym wątkiem kobiecego dojrzewania. O minimalistyczny, sugestywny soundtrack zadbał Thom Yorke – znany m.in. z zespołu Radiohead (premiera soundtracku w Polsce 26 października 2018).

                       American Film Festival odbędzie się w dniach 23-28 października. 

 

Wasze komentarze


piątek, 15.2.2019 15:59
czwartek, 14.2.2019 11:00
środa, 13.2.2019 10:01
środa, 13.2.2019 09:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork