komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 25 października 2020

Darii, Wilhelminy

Nowoczesne szczotki do toalety - jaką wybrać?

środa, 14.10.2020 15:27 , odsłony: 111
kategorie artykułu:

Podczas urządzania łazienki oraz toalety koniecznie trzeba zadbać o akcesoria, które będą pomocne przy utrzymaniu w tych pomieszczeniach czystości i higieny. Poza używaniem środków chemicznych trzeba również zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, dzięki któremu toaleta pozostanie czysta, tym samym korzystanie z niej będzie zdecydowanie bardziej komfortowe.

Szczotka do wc jest niezbędnym przedmiotem, który musi znaleźć się wśród wyposażenia pomieszczenia. Toaleta jest miejscem, z którego korzysta się bardzo często, dlatego też miejsce to narażone jest na częsty brud oraz kumulację bakterii czy wirusów. Przedmiot do czyszczenia muszli klozetowych powinien być odpowiednio trwały i funkcjonalny, a jego odkażenie i czyszczenie nie powinno sprawiać problemu. Poza swoją oczywistą funkcją warto również zadbać o to, aby przedmiot dobrze komponował się z pozostałym wyposażeniem toalety.

Wyjątkowe akcesoria do utrzymania higieny w toalecie

Najczęściej wybieranymi przedmiotami do wc są szczotki tradycyjne, które umieszczane są w kubełkowym pojemniku. Jednym z bestselerów jest czarna szczotka do wc marki Kela, która należy do serii Mara. Jej klasyczny kształt w połączeniu z matowym, ceramicznym wykończeniem sprawia, że akcesorium to prezentuje się bardzo stylowo. Coraz modniejsze stają się szczotki nowoczesne, które posiadają dodatkowe zalety. Niech przykładem tutaj stanie się eleganckie urządzenie firmy Blomus, które pochodzi z kolekcji Modo. Szczotka zamknięta została w tubie wykonanej ze stali nierdzewnej, dzięki której uniknie się rdzawych, nieestetycznych zacieków. Idealnie sprawdzi się w minimalistycznych toaletach. Szczotka do wc czarna stworzona przez producenta Brabantia z serii Profile pozwoli na utrzymanie toalety w sterylnych warunkach. Przeznaczona jest do powieszenia na ścianie, co pozwala na dyskretne przechowywanie jej w pobliżu sedesu. Wszystkie wymienione modele sprawdzą się nie tylko w zaciszu domowym, swoją rolę doskonale będą spełniać w toaletach hotelowych lub biurowych.

Jak dbać o szczotkę przeznaczoną do toalety?

Wydawać by się mogło, że podczas czyszczenia toalety szczotkę przeznaczoną do muszli również to obejmuje. Jednak nic bardziej mylnego. Aby sprzęt mógł spełniać swoje zadanie i był całkowicie uwolniony od bakterii, warto pamiętać o jego regularnej konserwacji. Istnieje na to kilka szybkich sposobów, dzięki którym szczotka utrzymana zostanie w należytym stanie, tym samym będzie długi czas spełnić swoją rolę. Postępowanie jest bardzo proste - po każdym użyciu należy polać szczotkę odpowiednim środkiem do czyszczenia toalet, a potem obficie ją spłukać. Drugim, domowym sposobem przy wykorzystaniu naturalnych składników jest użycie do czyszczenia szczotki octu wraz z sodą oczyszczoną. Wystarczy wsypać do muszli dwa opakowania sody, zalać ją szklanką octu i w tej mieszance pozostawić na noc szczotkę. Nie wolno zapominać również o regularnym czyszczeniu pojemnika na szczotkę.

 

 
piątek, 23.10.2020 09:45
piątek, 23.10.2020 08:51
czwartek, 22.10.2020 08:59
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele