Nowoczesne centrum diagnostyczne w Dolmedzie

środa, 28.7.2021 15:11 347 0

We wrocławskim Dolmedzie uruchomiono nowe pracownie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Lekarze będą dysponować najnowocześniejszym sprzętem firmy General Electric. Koszt przekroczył 8 milionów złotych, a pieniądze pochodziły z budżetu Dolnośląskiego Centrum Medycznego Dolmed. 

- Nowoczesna ochrona zdrowia to wykwalifikowani specjaliści, innowacyjny sprzęt medyczny oraz wysoka jakość usług. Dzięki takim inwestycjom, jak zrealizowane w Dolmedzie Centrum Diagnostyki Obrazowej możemy mówić, że jakość diagnostyki i leczenia Dolnoślązaków spełnia najwyższe standardy – mówi marszałek Cezary Przybylski

Najnowsza inwestycja samorządowej spółki medycznej to nowoczesne Centrum Diagnostyki Obrazowej z pracowniami RTG, USG i mammografii oraz z nowymi Pracowniami Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego. Łączny koszy sięga około 8 mln zł, z czego wartość samego sprzętu to około 5 mln zł, a pozostałe środki przeznaczono na niezbędne prace i przebudowy. 

Dzięki sfinansowanej z własnego budżetu inwestycji zakupiono:

  • Rezonans magnetyczny z tunelem otwartym z obu stron, z udźwigiem aż do 227 kg, regulowanym natężeniem oświetlenia i wentylacją w tunelu oraz skutecznym systemem redukcji hałasu.
  • Tomograf komputerowy z udźwigiem do 227 kg, z wysoką prędkością skanowania (dzięki czemu badanie trwa krócej) i ograniczonymi dawkami promieniowania (aż do 40% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami)

- Stworzenie nowej pracowni rezonansu i tomografii wpisuje się w strategię rozwoju spółki. To ważny obszar działalności placówki medycznej. Chcemy zapewnić pacjentom Dolmedu profesjonalną, nowoczesną i kompleksową opiekę. Rozmawiamy z Narodowym Funduszem Zdrowia, aby badania wykonywane na nowym sprzęcie były rozliczane w ramach wynegocjowanego kontraktu. To pozwoli zacieśnić współpracę jednostek podlegających samorządowi województwa – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

 Istotne dla pacjentów jest to, że opisy badań TK i RM realizowane są w krótkich terminach maksymalnie do 48 godzin, często nawet następnego dnia. Nowe Centrum Diagnostyki Obrazowej z przyjazną i nowoczesną aranżacją przestrzeni znajduje się na poziomie -1 budynku.

Dolmed jest liderem Grupy Zakupowej, działającej od września 2020. Zrzesza ona podmioty medyczne na Dolnym Śląsku i umożliwia wspólną realizację zakupów medycznych, co przekłada się na skrócenie czasu transakcji i dostaw oraz oszczędności finansowe.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)