komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 20 września 2020

Filipiny, Eustachego

Nowa przychodnia na Ołtaszynie już otwarta!

wtorek, 26.11.2019 12:30 , komentarze: 0 , odsłony: 1633
kategorie artykułu:

Zwycięska 41 to nowy adres na medycznej mapie Wrocławia. Właśnie w tym punkcie osiedla Ołtaszyn otwarty został kompleks medyczny świadczący usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz opieki specjalistycznej. 

Oprócz lekarzy pierwszego kontaktu udzielających bezpłatnych porad, refundowanych przez NFZ, w nowej przychodni komercyjnie przyjmuje także około 20 lekarzy specjalistów, w tym między innymi kardiolog, alergolog, endokrynolog oraz neurolog. Ośrodek dysponuje także poradnią okulistyczną i specjalistycznym gabinetem otolaryngologii dziecięcej wyposażonym w sprzęt do endoskopii laryngologicznej. 

- Nowa przychodnia jest częścią sieci NZOZ „Twój Lekarz”, która od 2003 roku świadczy usługi medyczne w południowych dzielnicach Wrocławia i na terenie gminy  Kobierzyce. „W dziewięciu ośrodkach otaczamy kompleksową opieką niemal 30 tysięcy pacjentów. Kompleksowość usług to między innymi dostęp do lekarzy specjalistów w miejscu zamieszkania i bez wielomiesięcznego oczekiwania na wizytę – mówi współzałożycielka sieci „Twój Lekarz” Aleksandra Olender – Chlebik

- Jak wynika z raportu „Lekarze i opieka zdrowotna w opinii pacjentów 2019” to właśnie na niemożność uzyskania porady specjalistycznej narzeka niemal dwie trzecie pacjentów. Co trzeci uczestnik sondażu firmy Biostat określił dostęp do specjalistów w Polsce jako zdecydowanie zły. „Od lat swoim działaniem staramy się przełamywać negatywne stereotypy dotyczące polskiej służby zdrowia. Komfort i zadowolenie pacjentów to nasze priorytety. Dlatego między innymi wprowadziliśmy elektroniczną dokumentację medyczną, internetową rejestrację i centrum obsługi telefonicznej, wspólne dla całej sieci Twój Lekarz” – dodaje Aleksandra Olender – Chlebik.

W województwie dolnośląskim na jeden podmiot ambulatoryjnej opieki medycznej przypada niemal 1400 pacjentów. Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego Dolny Śląsk plasuje się w połowie stawki między Opolszczyzną, gdzie na jeden podmiot leczniczy przypada niewiele ponad 1200 osób, a Pomorzem, gdzie liczba ta zbliża się do 1750 pacjentów. To oczywiście tylko statystyki, ale wiele mówią o wydolności systemu opieki zdrowotnej w poszczególnych województwach oraz możliwości szybkiego dostępu do lekarzy. 

Wszystkie informacje dotyczące nowej przychodni „Twój Lekarz” na Ołtaszynie, wraz z pełną listą specjalistów oraz internetową rejestracją, znajdą Państwo pod adresem internetowym: https://www.twojlekarz.net/zwycieska/

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 13:53
środa, 16.9.2020 13:45
środa, 9.9.2020 08:23
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki