Nosorożce obchodzą swój dzień! Zobacz, jak świętowano we wrocławskim ZOO [Foto, Wideo]

czwartek, 22.9.2022 14:12 271 0

22 września we wrocławskim ZOO obchodzono Międzynarodowy Dzień Nosorożca. O godzinie 11 przy wybiegu tych majestatycznych zwierząt zgromadziła się duża grupa osób. Nosorożce zostały nakarmione specjalnym zielonym bukietem warzywnym przekazanym przez firmę Paclan - opiekuna adopcyjnego zwierząt. Fundacja wrocławskiego ZOO - DODO zbierała środki na projekt ratowania nosorożców indyjskich w naturze. Wszyscy, którzy zdecydowali się wesprzeć akcje otrzymali specjalne upominki. Możliwa była również rozmowa z opiekunem nosorożców indyjskich. Pan Maciej Okupnik przybliżył nam najważniejsze informacje o akcji oraz tych niesamowitych zwierzętach. Obecnie we wrocławskim ogrodzie zoologicznym znajdują się trzej przedstawiciele gatunku nosorożca indyjskiego - samiec Manas oraz samice Maruśka i Kiran.

Pan Maciej Okupnik jest opiekunem nosorożców we wrocławskim ZOO. Poniżej wideo, w którym opowiada o nosorożcach i całej akcji:

O Fundacji Dodo

Fundacja Zoo Wrocław DODO została powołana 15 czerwca 2016 roku. Ich misją jest wspieranie ochrony gatunków ginących i zagrożonych wyginięciem w Polsce i na świecie - zarówno w miejscach ich naturalnego występowania oraz w hodowli zachowawczej. Fundacja ma świadomość, że nie jest w stanie ocalić wszystkich zagrożonych gatunków, ale zapewniają, że robią wszystko, co w ich mocy, żeby jak najmniej z nich podzieliło los ptaka dodo, wytępionego w XIX wieku przez ludzką bezmyślność. Na jego cześć nazwano fundację.

Fundacja zajmuje się ochroną zagrożonych gatunków, m.in. wsparciem badań naukowych w Senegalu nad manatami afrykańskimi, zapobieganiu przemytu żółwi w Afryce oraz pangolinów w Azji, budowie stacji ratowania saoli w Wietnamie, ratowaniem lemurów na Madagaskarze. Co ciekawe, populacja gatunku na Madagaskarze zmniejszyła się w ostatnich latach aż o 97%. W naturze żyje ich mniej niż w ogrodach zoologicznych na świecie. Powodem jest konfiskowanie zwierząt i pokazywanie ich na targach jako atrakcja turystyczna oraz obrażenia ponoszone przez nie podczas wypalania traw. Skrzywdzeni przedstawiciele gatunku trafiają do Centrum Ratowania Lemurów w Reniala.

Możliwa jest również pomoc pingwinom przylądkowym. W porównaniu z sytuacją sprzed 100 lat, w naturze pozostało już tylko 2% przedstawicieli. Można przeznaczyć na nie 1% podatku.

Więcej informacji na stronie fundacji.

Zachęcamy również do wsparcia i uczestnictwa w wydarzeniu Wild Run, które odbędzie się 9 października.
Zobacz zapowiedź: WILD RUN 2022

foto, wideo: doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)