komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 28 października 2020

Szymona, Tadeusza

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany

wtorek, 22.9.2020 08:59 , komentarze: 0 , odsłony: 143
kategorie artykułu:

Promil alkoholu w organizmie miał mężczyzna siedzący za kierownicą ciężarowej Scanii. Policjanci zatrzymali jego pojazd do kontroli i w rozmowie wyczuli od niego alkohol. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy i mężczyzna będzie teraz musiał odpowiedzieć za popełniony czyn przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarową Scanię. Auto na świdnickich numerach rejestracyjnych było prowadzone przez 46-letniego kierującego, a kontrola miała miejsce we wczesnych godzinach porannych na terenie Kątów Wrocławskich. Doświadczeni mundurowi podczas rozmowy wyczuli od kierującego woń alkoholu i w związku z tym, poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Prowadzenie tak dużego i ciężkiego pojazdu powinna cechować równie duża odpowiedzialność. Wszak wypadki z udziałem pojazdów ciężarowych mają często tragiczne skutki. Masa zatankowanej ciężarówki wraz z pustą naczepą to kilkanaście ton. Drugie kilkanaście ton to ładunek, więc prowadzenie zestawu o takiej masie wymaga odpowiedzialnego podejścia.

Niestety, tej odpowiedzialności zabrakło 46-letniemu mieszkańcowi powiatu wrocławskiego, który prowadził ciężarówkę i miał w organizmie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i będzie on teraz musiał odpowiedzieć za popełnienie przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 26.10.2020 13:16
1
poniedziałek, 26.10.2020 13:09
środa, 21.10.2020 11:19
poniedziałek, 12.10.2020 10:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki